Concept Cars | 06.10.23

Toyota Baby Lunar Cruiser

Najnowsza koncepcja studia projektowego Toyoty. Najnowsze dzieło zostało zainspirowane pojazdem zbudowanym do jazdy na Księżycu.

Baby Lunar Cruiser (BLC) łączy elementy konstrukcyjne oryginalnego Land Cruisera FJ40 z futurystycznymi możliwościami pojazdu do badań międzyplanetarnych. BLC czerpie inspirację z prawdziwego krążownika księżycowego opracowywanego przez Japońską Agencję Badań Kosmicznych (JAXA) i Toyotę.


Dzięki silnikom w kołach, rozległemu szklanemu daszkowi i wyświetlaczom rzeczywistości rozszerzonej, Baby Lunar Cruiser jest zbudowany tak, aby podbić niemal każde środowisko.

 

Napędzany silnikami elektrycznymi w kołach i sterowany za pomocą dwóch joysticków, kompaktowy BLC i bezpowietrzne opony zapewniają mu niezrównaną zwrotność. Charakteryzuje się również wyjątkową widocznością na zewnątrz dzięki wystającej szklanej osłonie i panoramicznemu wyświetlaczowi na desce rozdzielczej wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości. Do elementów dziedzictwa kulturowego zalicza się osłona chłodnicy z napisem „TOYOTA” z przodu, wyposażona w pełną gamę kamer i czujników lidarowych/radarowych, a także dzieloną tylną klapę. Wysoce regulowane fotele Spaceframe i system M.O.L.L.E. Panele na całej powierzchni zapewniają wnętrzu elastyczność dostosowania się do każdego rodzaju przygody.Mercedes-Benz VISION EQXX
Premiery | 03.01.22

Mercedes-Benz VISION EQXX

Nowy poziom zasięgu elektrycznego i wydajności. VISION EQXX, prototyp badawczy zdolny do pokonania 1000 kilometrów rzeczywistej jazdy elektrycznej na jednym ładowaniu.

Światowa premiera nowego supermini od MG
Wiadomości | 06.02.24

Światowa premiera nowego supermini od MG

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie MG Motor zaprezentuje nowe hybrydowe supermini MG3, które po raz pierwszy zostanie zaoferowane europejskim klientom w 2024 roku.

BMW XM, całkowicie nowy potężny hybrydowy SUV typu plug-in
Premiery | 28.09.22

BMW XM, całkowicie nowy potężny hybrydowy SUV typu plug-in

BMW XM jest punktem kulminacyjnym ofensywy modelowej w jubileuszowym roku marki, a także pierwszym oryginalnym samochodem BMW M od czasu BMW M1.