Concept Cars | 06.10.23

Toyota Baby Lunar Cruiser

Najnowsza koncepcja studia projektowego Toyoty. Najnowsze dzieło zostało zainspirowane pojazdem zbudowanym do jazdy na Księżycu.

Baby Lunar Cruiser (BLC) łączy elementy konstrukcyjne oryginalnego Land Cruisera FJ40 z futurystycznymi możliwościami pojazdu do badań międzyplanetarnych. BLC czerpie inspirację z prawdziwego krążownika księżycowego opracowywanego przez Japońską Agencję Badań Kosmicznych (JAXA) i Toyotę.


Dzięki silnikom w kołach, rozległemu szklanemu daszkowi i wyświetlaczom rzeczywistości rozszerzonej, Baby Lunar Cruiser jest zbudowany tak, aby podbić niemal każde środowisko.

 

Napędzany silnikami elektrycznymi w kołach i sterowany za pomocą dwóch joysticków, kompaktowy BLC i bezpowietrzne opony zapewniają mu niezrównaną zwrotność. Charakteryzuje się również wyjątkową widocznością na zewnątrz dzięki wystającej szklanej osłonie i panoramicznemu wyświetlaczowi na desce rozdzielczej wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości. Do elementów dziedzictwa kulturowego zalicza się osłona chłodnicy z napisem „TOYOTA” z przodu, wyposażona w pełną gamę kamer i czujników lidarowych/radarowych, a także dzieloną tylną klapę. Wysoce regulowane fotele Spaceframe i system M.O.L.L.E. Panele na całej powierzchni zapewniają wnętrzu elastyczność dostosowania się do każdego rodzaju przygody.Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach
Wiadomości | 28.09.21

Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach

Prawie 38 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów osobowych ma powyżej 20 lat, co jest najwyższym odsetkiem w Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.

Volkswagen Taigo pierwszy SUV coupe marki debiutuje w Europie
Premiery | 29.07.21

Volkswagen Taigo pierwszy SUV coupe marki debiutuje w Europie

Nowy, modny model z nadwoziem typu crossover. Volkswagen po raz pierwszy wprowadza na europejski rynek SUV-a coupe.

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie
Wiadomości | 01.07.20

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie

Volvo Car Poland wprowadza dożywotnią gwarancję na oryginalne części zamontowane w autoryzowanych serwisach naszej marki. Obejmuje wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym klient pozostaje właścicielem samochodu.