Premiery | 09.06.21

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty Land Cruiser

70 lat tradycji oraz 10 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie. Całkowicie nowy flagowy model Toyoty został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany.

Status Toyoty Land Cruiser jako motoryzacyjnej legendy jest bezdyskusyjny, a jej dziedzictwo obejmuje 70 lat i ponad 10 milionów sprzedaży w 170 krajach i regionach. Dumnym twierdzeniem Toyoty jest to, że Land Cruiser to pojazd, który „pojedzie wszędzie i wszędzie, i przywiezie Cię z powrotem bezpiecznie i dobrze”.

 

Dzisiaj Toyota przedstawia zupełnie nowego Land Cruisera, zaprezentowanego podczas światowej premiery online, która odbyła się w Dubaju. Land Cruiser (seria 300) jest pierwszym nowym modelem Land Cruisera SW (kombi) od czasu premiery LC 200 w 2007 roku i zajmuje jego miejsce jako nowy flagowy model w gamie SUV-ów. Zmiany, które przynosi, są bezprecedensowe.

 

Wprowadzając nowy Land Cruiser 300, Toyota jeszcze bardziej wzmacnia swoje referencje w zakresie jakości, trwałości i niezawodności (QDR) wraz z lepszymi osiągami w terenie i na drodze, aby zapewnić kierowcom swobodę poruszania się po każdej trasie.

 

Silniki, skrzynia biegów i platforma są zupełnie nowe i zaprojektowane tak, aby zapewnić skok naprzód w zakresie osiągów zarówno na drodze, jak i w najtrudniejszych warunkach terenowych. Innowacje i ulepszenia – w tym pierwsze na świecie technologie – zostały wprowadzone bez uszczerbku dla żadnego aspektu zdolności Land Cruisera, koncentrując się na osiągach, którym ludzie mogą zaufać, jeśli chodzi o bezpieczne i bezpieczne przewożenie ich na drogach i w terenie.

 

Mając to na uwadze, Toyota po raz pierwszy zastosowała nową platformę TNGA (Toyota New Global Architecture), pierwszą zaprojektowaną dla pojazdu z nadwoziem na ramie. Platforma GA-F zachowuje wyjątkowe możliwości terenowe, przynosząc jednocześnie nowe korzyści w zakresie sztywności nadwozia, wytrzymałości i równowagi dynamicznej, a także pomagając zapewnić lepsze osiągi na drodze. Daje podstawę do wprowadzania nowych technologii, redukcji masy, obniżenia środka ciężkości pojazdu, poprawy bezpieczeństwa i umożliwienia nowych projektów zewnętrznych i wewnętrznych.

 

Sama rama została przeprojektowana, aby zmniejszyć wagę i poprawić jej sztywność; ogólnie nowy Land Cruiser jest o 200 kg lżejszy od swojego poprzednika. Wprowadzono również nowe układy zawieszenia, a osiągi zostały przetestowane do granic możliwości przez mistrzów i kierowców z doświadczeniem w wyczerpującym rajdzie Dakar. Celem było stworzenie SUV-a, który jest nie tylko bardzo sprawny, ale także łatwy do kontrolowania przez kierowcę na drodze i w terenie.

 

Postępy w dynamice jazdy i prowadzeniu są wspierane przez nowe silniki V6 z podwójnym turbodoładowaniem – 3,5-litrowy benzynowy i 3,3-litrowy wysokoprężny – zaprojektowany z myślą o wiodących w swojej klasie osiągach i właściwościach jezdnych przewyższających konwencjonalny V8. Oba są dostępne z nową 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, jednostką, która przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 o około 10% w porównaniu z modelem obecnej generacji.


Toyota wprowadzi nowego Land Cruisera na rynek latem 2021 roku.Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021
Wiadomości | 22.09.21

Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021

Podczas targów motoryzacyjnych w Monachium stoisko Mercedes-Benz przedstawia Pan Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo
Tuning | 15.12.20

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo

Wykonany ręcznie w Modenie we Włoszech jest hołdem dla Alfa Romeo 33 Stradale z 1967 roku, legendarnego samochodu sportowego marki z silnikiem umieszczonym centralnie.

Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego
Tuning | 28.07.21

Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego

50 lat po śmierci Pedro Rodrígueza oddano do użytku Porsche 911 Turbo S One of a Kind, a planowane jest wystawienie go na aukcję na cele charytatywne.