Wiadomości | 30.09.22

SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3

Jak powinien wyglądać nowoczesny SUV w erze elektryczności? Projektanci Polestar postarają się wkrótce na to pytanie odpowiedzieć.

Polestar 3 to mocny, stylowy SUV o wysokich osiągach, który oddziałuje na zmysły wyrazistym kształtem, a jednocześnie zapewnia doskonałą dynamikę jazdy.

 

„Musieliśmy zadać sobie pytanie: „jak powinien wyglądać nowoczesny SUV?” Polestar 3 definiuje SUV-a w erze elektryczności, a projektując go, zajęliśmy się niektórymi podstawowymi elementami archetypu: proporcjami, sylwetką i aerodynamiką” – mówi Thomas. Ingenlath, dyrektor generalny Polestar.

 

Zbudowany w oparciu o nową, całkowicie elektryczną bazę technologiczną, Polestar 3 zawiera również najnowsze zaawansowane technologicznie komponenty. Obejmuje to scentralizowany procesor rdzeniowy firmy NVIDIA oraz długą listę zaawansowanych systemów bezpieczeństwa firmy Volvo Cars i wiodących dostawców branżowych, takich jak Zenseact, Luminar i Smart Eye.

 

W Polestar osiągi oznaczają coś więcej niż przyspieszenie na wprost. W momencie premiery każda wersja Polestar 3 będzie wyposażona w dwusilnikowy układ napędowy z tylnym odchyleniem i wektorowanie momentu obrotowego za pomocą podwójnego sprzęgła w tylnym silniku elektrycznym. Dostarczane w standardzie, adaptacyjne dwukomorowe zawieszenie pneumatyczne i aktywne amortyzatory pozwolą Polestar 3 przełączać się między komfortem a sztywną dynamiką zawieszenia, dostosowując się do warunków drogowych raz na dwie milisekundy (500 Hz).

 

„To właśnie ta natychmiastowa możliwość przekształcenia się z wygodnego cruisera w ostry, zwinny samochód wyczynowy w mniej niż mgnieniu oka sprawia, że ​​Polestar 3 jest wyjątkowym elektrycznym SUV-em o wysokich osiągach” – kontynuował Ingenlath. „Korzyści również z nisko położonego środka ciężkości i szerokiego rozstawu kół, co zapewnia najwyższą stabilność i ekscytujące wrażenia za kierownicą”.

 

Opcjonalny pakiet Performance Pack zapewnia Polestar 3 moc 517 KM i 671 lb.-ft. momentu obrotowego, wraz z tuningiem podwozia Polestar Engineered dla aktywnych amortyzatorów i zawieszenia pneumatycznego. Dodano również charakterystyczne dla Polestar szwedzkie detale ze złota, w tym nakrętki zaworów, pasy bezpieczeństwa i laserowo wygrawerowany pasek oświetlenia wnętrza.

 

Dodatkowe informacje na temat Polestar 3 zostaną udostępnione podczas wydarzenia 12 października. Dołącz do transmisji na żywo, aby dowiedzieć się więcej o SUV-ie marki w erze elektrycznej.

 

Samochody Polestar zadebiutują na premierze swojego pierwszego SUV-a, Polestar 3, 12 października 2022 r. w Kopenhadze w Danii.Już jutro kolejna wirtualna premiera tym razem nowy Tiguan
Wiadomości | 30.06.20

Już jutro kolejna wirtualna premiera tym razem nowy Tiguan

Tiguan stał się najbardziej udanym modelem w Grupie Volkswagen i najlepiej sprzedającym się SUV-em w Europie. Już jutro dowiemy się więcej na temat nowego Tiguana. Odliczanie trwa ...

Nowy Mercedes-Benz Klasy S
Premiery | 09.09.20

Nowy Mercedes-Benz Klasy S

W kabinie Klasy S nowoczesny luksus awansuje na kolejny poziom. Jej projektanci zadbali o przyjemną atmosferę o typowym dla salonu charakterze ? eleganckim, szlachetnym i z dużą ilością światła.

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos
Premiery | 14.10.20

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos

Volkswagen Taos, nowy SUV marki i pierwszy w całym regionie wyprodukowanego w Argentynie. Volkswagen Taos dołącza do ofensywy SUV-ów niemieckiej firmy na świecie. Segment SUV-ów jest najszybciej rozwijającym się segmentem w Ameryce Południowej.