Premiery | 31.01.22

SKODA ENYAQ iV coupe

Po udanej premierze ENYAQ iV, Skoda dodaje teraz do swojej oferty eleganckie coupe i pierwszy w historii w pełni elektryczny wariant RS.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV wyróżnia się jeszcze bardziej emocjonującą stylistyką i pomimo sportowych linii oferuje dużo miejsca i bagażnik o pojemności 570 litrów. Przy wartości 0,234 jego współczynnik oporu powietrza również został poprawiony w porównaniu do ENYAQ iV. W zależności od specyfikacji umożliwia to zasięg do 545 km w cyklu WLTP, dzięki czemu samochód doskonale nadaje się do podróżowania na długich dystansach. ENYAQ COUPÉ iV ma do wyboru dwa rozmiary akumulatorów, napęd na tylne lub na wszystkie koła oraz cztery moce wyjściowe od 132 kW do 220 kW (wariant RS). Podobnie jak w przypadku ENYAQ iV, Design Selections zastępuje klasyczne poziomy wyposażenia wnętrza.

Nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV i ENYAQ iV są produkowane w głównej fabryce ŠKODY w Mladá Boleslav, co czyni je jedynymi pojazdami Grupy Volkswagena opartymi na MEB w Europie, które są budowane poza Niemcami. Dzięki swojemu składowi i dużemu rozstawowi osi, modułowa platforma samochodu elektrycznego MEB daje nowe możliwości w zakresie proporcji nadwozia i designu. Ponieważ wysokonapięciowy akumulator układu napędowego jest w pełni zintegrowany z podwoziem, a pojazdy elektryczne nie mają tunelu przekładni, przestrzeń dostępna dla pasażerów na tylnych siedzeniach jest również wyjątkowo duża.

 

Nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV ma jeszcze bardziej emocjonujący design niż wariant SUV i oprócz wersji SPORTLINE jest również dostępna jako topowy model sportowy, ENYAQ COUPÉ RS iV. Ten model ma dyskretny sportowy spojler przedni, a także boczne progi w kolorze nadwozia i jest wyposażony w aluminiowe felgi o wymiarach od 19 do 21 cali. Od słupka B linia dachu łagodnie opada do tyłu i łączy się z tylną klapą z ostrą krawędzią spływu. Linie pojazdu są dodatkowo podkreślone przez przyciemniany, panoramiczny szklany dach, który jest standardowym elementem coupé. Jest to największy panoramiczny szklany dach w gamie ŠKODA, obejmujący cały dach i płynnie łączący się z tylną szybą. Jest cieńszy niż pełny dach, dzięki czemu pasażerowie mają dużo miejsca na głowę. Panoramiczny szklany dach wpuszcza do wnętrza więcej światła dziennego, nadając samochodowi bardziej przewiewny charakter. Jego powłoka pomaga zapewnić przyjemny klimat w kabinie przez cały czas. Podobnie jak w przypadku ENYAQ iV, coupé jest dostępne z opcjonalnym Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla ŠKODY są oświetlone 131 diodami LED, a poziomy pasek świetlny dopełnia oszałamiający wygląd samochodu. ENYAQ COUPÉ RS iV jest standardowo wyposażony w Crystal Face.

 

Nowe coupé jest dostępne w czterech poziomach wydajności. Moc zaczyna się od 132 kW w tylnonapędowym ENYAQ COUPÉ iV 60, który jest wyposażony w akumulator 62 kWh (netto: 58 kWh). ENYAQ COUPÉ iV 80 ma również napęd na tylne koła i wytwarza 150 kW z akumulatora 82 kWh (netto: 77 kWh). Oprócz tego większego akumulatora, ENYAQ COUPÉ iV 80x i ENYAQ COUPÉ RS iV są wyposażone w drugi silnik na przedniej osi, dzięki czemu mają napęd na wszystkie koła. ENYAQ COUPÉ iV 80x ma moc systemową 195 kW, podczas gdy topowy ENYAQ COUPÉ RS iV dostarcza aż 220 kW i maksymalny moment obrotowy 460 Nm. To pierwsza w historii całkowicie elektryczna ŠKODA RS. Charakterystyczne cechy to wyjątkowo dynamiczne osiągi, wiele czarnych detali stylistycznych oraz pełnowymiarowy czerwony pasek odblaskowy z tyłu, typowy dla modeli RS tej marki.

ENYAQ COUPÉ RS iV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 180 km/h, 20 km/h więcej niż jakikolwiek inny wariant nowego coupé i jest dostępny wyłącznie w uderzającej Mambie Zielony lakier.SEAT Leon po raz pierwszy z czterema rodzajami napędu
Wiadomości | 20.04.20

SEAT Leon po raz pierwszy z czterema rodzajami napędu

SEAT Leon czwartej generacji to pierwszy model hiszpańskiego producenta dostępny w Polsce w czterech wersjach napędu: benzynowej (TSI), diesel (TDI) oraz miękkiej hybrydzie (eTSI) i hybrydzie typu plug-in (eHybrid). SEAT przygotował w sumie 12 wariantów, z silnikami o mocy od 90 do 204 KM. Szeroka gama dostępnych systemów napędowych stanowi odpowiedź na coraz większe zróżnicowanie potrzeb użytkowników. Każdy z nich sprawia, że najnowszy SEAT Leona łączy w sobie wydajność, wysokie osiągi i niskoemisyjność. Kierowcy mogą korzystać także z czterech zaprogramowanych trybów jazdy ? Eco, Normal, Comfort i Sport. Możliwe jest również dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb za pomocą nowego menu adaptacyjnego zawieszenia (DCC).

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie
Super Cars | 06.09.22

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie

Planowana liczba 50 samochodów była zbyt ograniczona, oznaczało to, że nawet najbardziej lojalni właściciele Koenigsegga nie mogliby otrzymać upragnionego modelu CC850.

Aston Martin wraca do Le Mans
MotorSport | 06.10.23

Aston Martin wraca do Le Mans

Wyścigowa wersja prototypowa najdoskonalszego hipersamochodu, Aston Martin Valkyrie, podejmie wyzwanie, dla którego została stworzona.