Elektryczne | 20.04.23

Rewolucyjny HiPhi X uzyskał homologację UE w rekordowym czasie

Jeden z najlepiej sprzedających się luksusowych samochodów elektrycznych w Chinach gotowy do wejścia na rynki europejskie.

HiPhi to nowa luksusowa marka inteligentnych technologii elektrycznych, stworzona m.in. przez Human Horizons, innowacyjną firmę zajmującą się technologią mobilności, która koncentruje się na inteligentnym transporcie przyszłości. W ciągu czterech lat od założenia firma Human Horizons zmieniła krajobraz motoryzacyjny w Chinach, a pierwszy model — HiPhi X — wyprzedził konkurencję w segmencie premium. Jego połączenie uderzającego wzornictwa, światowej klasy technologii i inżynierii motoryzacyjnej będzie wkrótce po raz pierwszy dostępne dla klientów w Europie. Europejskie plany marki zaczynają się od HiPhi X, ale wkrótce pojawi się drugi flagowy model, HiPhi Z.

 

Proces zatwierdzania i homologacji pojazdów przeprowadzany przez TÜV SÜD gwarantuje, że HiPhi X jest zgodny z europejskimi normami i przepisami. Obejmuje to analizę systemu zarządzania akumulatorem, kontroli podwozia, hamulców, układu kierowniczego i aktywnych systemów, takich jak wspomaganie parkowania i tempomat sterowany radarem. TÜV SÜD przeprowadził również rygorystyczne testy EMC, aby upewnić się, że HiPhi X i jego komponenty wysokonapięciowe nie zakłócają otaczającego środowiska elektromagnetycznego. „Homologacja była kluczowa dla umożliwienia produktom HiPhi dostępu do rynku europejskiego”, powiedział Stefan Merkl, wiceprezes ds. motoryzacji w TÜV SÜD. Co więcej, TÜV SÜD ukończył homologację UE dla HiPhi X w rekordowym czasie.

 

HiPhi X Super SUV oferuje wiele światowych i branżowych nowości, łącząc najnowocześniejszą technologię z luksusowym i zaawansowanym designem. Kluczowe technologie obejmują programowalne reflektory PML, które mogą wyświetlać obrazy, a nawet filmy, oraz inteligentny automatyczny system drzwi. W świetle tych cech HiPhi X jest często uważany za „samochód przyszłości”.

 

Jego układ napędowy łączy dwa silniki o mocy 220 kW z przodu iz tyłu, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i sprawność silnika na poziomie 97,2% – jedną z najlepszych w swojej klasie. Akumulator o pojemności 97 kWh zapewnia zasięg 650 km w wersjach Extended Range w warunkach CLTC.

 

Każda wersja HiPhi X jest wyposażona w luksusowe wyposażenie, takie jak 17-głośnikowy system audio Meridian, 19,9-calowy ekran rozrywkowy wyłącznie dla pasażera z przodu oraz konfigurowalny inteligentny system zapachowy. HiPhi X jest dostępny w konfiguracji sześcioosobowej lub jeszcze bardziej luksusowej czteroosobowej, z inteligentną lodówką, 8-calowym tylnym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości oraz w pełni regulowanymi fotelami w stylu samolotu pasażerskiego.Mercedes-EQ zaprezentuje w pełni elektryczną luksusową limuzynę EQS
Wiadomości | 31.03.21

Mercedes-EQ zaprezentuje w pełni elektryczną luksusową limuzynę EQS

EQS zostanie wprowadzony na rynek późnym latem i wyznaczy nowe standardy w ofensywie modelowej Mercedes-EQ.

Nowy Nissan GT-R NISMO zaprezentowany w Japonii
Tuning | 14.04.21

Nowy Nissan GT-R NISMO zaprezentowany w Japonii

Edycja specjalna ma nadwozie w kolorze Stealth Grey, 20-calowe kute felgi aluminiowe RAYS i unikalną maskę z przezroczystego włókna węglowego.

Światowa premiera Genesis G70 Shooting Brake
Premiery | 09.07.21

Światowa premiera Genesis G70 Shooting Brake

Podczas Goodwood Festival of Speed, międzynarodowy festiwal samochodowy, Genesis pokaże premierę swojego strategicznego modelu na rynek europejski.