Elektryczne | 17.06.20

Opel Zafira-e Life

Opel kontynuuje elektryfikację swojego portfolio produktów za pomocą całkowicie elektrycznego, flagowego wariantu Zafira Life, który jest wzorcem dla wielomiejscowych samochodów osobowych.


Opel Zafira-e Life

Opel kontynuuje elektryfikację swojego portfolio produktów za pomocą całkowicie elektrycznego, flagowego wariantu Zafira Life, który jest wzorcem dla wielomiejscowych samochodów osobowych. Przyjemna jazda, z maksymalnie dziewięcioma siedzeniami i dostępnymi w trzech długościach, nowa Zafira-e Life oferuje wszystkie zalety silnika spalinowego „salon na kołach” niemieckiej marki, a także coraz bardziej „obowiązkową” możliwość emisji bezemisyjnej , cicha podróż. Ponadto większość wersji Zafira-e Life ma mniej niż 1,90 metra wysokości, dzięki czemu może uzyskać dostęp do typowych podziemnych garaży - ważnych dla autobusów hotelowych. Unikalna opcja zaczepu do przyczepy umożliwia Zafira-e Life holowanie przyczep o maksymalnej ładowności 1000 kg.

Dzięki mocy 100 kW (136 KM) i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm z elektrycznego układu napędowego, Zafira-e Life oferuje wyższą wydajność niż większość elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych (MPV). Elektronicznie sterowana maksymalna prędkość 130 km / h umożliwia jazdę autostradą, jednocześnie zachowując zasięg elektryczny.

Klienci mogą wybierać spośród dwóch rozmiarów najnowocześniejszych akumulatorów litowo-jonowych, w zależności od ich potrzeb: o mocy 75 kWh2 i wiodącym w swojej klasie zasięgu do 330 kilometrów (idealny na wakacje dla dużych rodzin) lub o mocy 50 kWh i zasięgu do 230 km, oba w cyklu WLTP1.

Baterie składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Akumulator, umieszczony pod bagażnikiem, w którym nie ma wpływu na pojemność bagażnika, obniża środek ciężkości, co korzystnie wpływa na pokonywanie zakrętów i stabilność wiatru, a także sprawia, że ??podróżowanie jest przyjemniejsze.

Zaawansowany układ hamulcowy z odzyskiwaniem energii, który odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność.

Ładowanie Zafira-e Life jest tak proste, jak korzystanie z niego. Za pośrednictwem puszki ściennej, szybkiego ładowania, a nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka w razie potrzeby, każde Zafira-e Life jest gotowe na różne opcje ładowania. Oferta kabli i puszek ściennych różni się w zależności od infrastruktury energetycznej każdego rynku, zapewniając klientom Zafira-e Life możliwość znalezienia i korzystania ze stacji ładującej niemal wszędzie.

Nowy całkowicie elektryczny Opel MPV jest wyposażony w liczne systemy wspomagające kierowcę. Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje nawet przechodniów przechodzących przez jezdnię i może zainicjować manewr hamowania awaryjnego przy prędkościach do 30 km / h. Póładaptacyjny tempomat dostosowuje prędkość do prędkości pojazdu z przodu, automatycznie zwalnia i może w razie potrzeby zmniejszyć prędkość do 20 km / h. Asystent utrzymania się na drodze i alarm senności ostrzegają kierowców, jeśli spędzili zbyt dużo czasu za kierownicą i potrzebują przerwy. Wspomaganie świateł drogowych, które automatycznie dostosowuje się do świateł drogowych lub mijania, włącza się z prędkością powyżej 25 km / h. Unikalny w tym segmencie rynku jest również kolorowy wyświetlacz head-up, który pokazuje prędkość, odległość do poprzedzającego pojazdu i nawigację.

 

Będąc flagowym modelem z serii Zafira Life, nowa bezemisyjna Zafira-e Life stanowi niezwykle atrakcyjną ofertę dla świadomych ekologicznie prywatnych klientów, a także wymagających użytkowników biznesowych. Książki zamówień mają zostać otwarte tego lata.Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90
Wiadomości | 30.11.21

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90

Flagowy model Genesis zawiera najbardziej elegancką interpretację tożsamości projektowej Genesis, z super smukłą dwuliniową lampą zrealizowaną dzięki innowacjom technicznym.

McLaren Speedtail z Hybrydowym Hyper-GT
Wiadomości | 04.05.20

McLaren Speedtail z Hybrydowym Hyper-GT

Tajemnice Speedtaila. Elektryczny napęd rodem z toru wyścigowego i innowacyjna technologia akumulatorów w hybrydowym McLarenie Hyper-GT. Dzięki niej samochód przyspiesza od 0 do 300 km/h w niewiarygodnym czasie 13 sekund, a jego maksymalna prędkość to aż 403 km/h.

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego
Elektryczne | 16.10.20

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego

Dziś Renault otwiera nowy rozdział w historii marki, przedstawiając Megane eVision - innowacyjny samochód pokazowy.