Concept Cars | 03.12.21

Nissan Ariya Single Seater Concept

Projekt mający na celu zademonstrowanie potencjału osiągów i ekscytacji całkowicie elektrycznego układu napędowego Ariya w wykonanym na zamówienie podwoziu samochodu wyścigowego.

Nissan zaprezentował swój ekscytujący nowy jednomiejscowy samochód koncepcyjny Nissan Ariya, wyczynowy projekt eksploracji, rozwoju i demonstracji, w jaki sposób w pełni elektryczny układ napędowy samochodu Nissan Ariya może zostać wykorzystany w specjalnie zaprojektowanym podwoziu samochodu wyścigowego.

 

Koncepcja została zaprezentowana podczas imprezy Nissan Futures przez Alfonso Albaisa, starszego wiceprezesa Nissana ds. globalnego designu, oraz Juana Manuela Hoyosa, dyrektora generalnego działu globalnego marketingu Nissana ds. marki i zaangażowania.

 

Jednomiejscowy samochód koncepcyjny Ariya pokazuje, jak może wyglądać przyszły styl zelektryfikowanych osiągów Nissana.

 

Inspiracje stylistyczne zupełnie nowego, całkowicie elektrycznego SUV-a Nissan Ariya można dostrzec we wszystkich samochodach koncepcyjnych Ariya Single Seater. Z przodu pojazdu znajduje się zelektryfikowany i oświetlony ruch „V”, znany z obecnego języka projektowania samochodów drogowych Nissana. Patrząc z boku, inspirację zaczerpnięto z płynnych i wydajnych powierzchni Ariya, maksymalnie przesadzonych z włókna węglowego. Ogólnie rzecz biorąc, jednomiejscowy Nissan Ariya Concept opisuje formę, która, podobnie jak Ariya, wygląda tak, jakby została ukształtowana przez samo powietrze.

 

Udział Nissana w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA również odegrał kluczową rolę w zainspirowaniu koncepcji jednomiejscowego Nissana Ariya. Nissan ściga się w całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata, aby zapewnić publiczności na całym świecie emocje i radość płynącą z bezemisyjnych pojazdów elektrycznych i być w czołówce badań i projektowania pojazdów elektrycznych.Nowa SKODA ENYAQ iV zdjęcia szpiegowskie
Wiadomości | 07.05.20

Nowa SKODA ENYAQ iV zdjęcia szpiegowskie

Nowa ŠKODA ENYAQ iV to pionierski etap realizacji strategii producenta w obszarze wprowadzania napędów elektrycznych i hybrydowych. Pierwszy model produkcyjny ŠKODY oparty na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen.

Audi skysphere concept światowa premiera online
Premiery | 10.08.21

Audi skysphere concept światowa premiera online

Elektryczny roadster kabriolet, pierwszy z nowej rodziny trzech samochodów koncepcyjnych, które Audi wykorzystuje do zaprezentowania swojej wizji przyszłości.

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo
Premiery | 22.04.21

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo

Ewolucja na kolejny poziom: Nowe Polo jako jedno z pierwszych w swojej klasie oferuje częściowo zautomatyzowaną jazdę.