Concept Cars | 03.12.21

Nissan Ariya Single Seater Concept

Projekt mający na celu zademonstrowanie potencjału osiągów i ekscytacji całkowicie elektrycznego układu napędowego Ariya w wykonanym na zamówienie podwoziu samochodu wyścigowego.

Nissan zaprezentował swój ekscytujący nowy jednomiejscowy samochód koncepcyjny Nissan Ariya, wyczynowy projekt eksploracji, rozwoju i demonstracji, w jaki sposób w pełni elektryczny układ napędowy samochodu Nissan Ariya może zostać wykorzystany w specjalnie zaprojektowanym podwoziu samochodu wyścigowego.

 

Koncepcja została zaprezentowana podczas imprezy Nissan Futures przez Alfonso Albaisa, starszego wiceprezesa Nissana ds. globalnego designu, oraz Juana Manuela Hoyosa, dyrektora generalnego działu globalnego marketingu Nissana ds. marki i zaangażowania.

 

Jednomiejscowy samochód koncepcyjny Ariya pokazuje, jak może wyglądać przyszły styl zelektryfikowanych osiągów Nissana.

 

Inspiracje stylistyczne zupełnie nowego, całkowicie elektrycznego SUV-a Nissan Ariya można dostrzec we wszystkich samochodach koncepcyjnych Ariya Single Seater. Z przodu pojazdu znajduje się zelektryfikowany i oświetlony ruch „V”, znany z obecnego języka projektowania samochodów drogowych Nissana. Patrząc z boku, inspirację zaczerpnięto z płynnych i wydajnych powierzchni Ariya, maksymalnie przesadzonych z włókna węglowego. Ogólnie rzecz biorąc, jednomiejscowy Nissan Ariya Concept opisuje formę, która, podobnie jak Ariya, wygląda tak, jakby została ukształtowana przez samo powietrze.

 

Udział Nissana w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA również odegrał kluczową rolę w zainspirowaniu koncepcji jednomiejscowego Nissana Ariya. Nissan ściga się w całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata, aby zapewnić publiczności na całym świecie emocje i radość płynącą z bezemisyjnych pojazdów elektrycznych i być w czołówce badań i projektowania pojazdów elektrycznych.Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.

Audi od środka. Poznaj laboratorium projektowe
Wiadomości | 06.05.20

Audi od środka. Poznaj laboratorium projektowe

Poznaj laboratorium projektowe Audi bez konieczności ruszania się z domu. Zobacz jak przebiega proces projektowania w Audi z udziałem doświadczonych przewodników przy pomocy wirtualnych wycieczek oraz transmisji na żywo.

Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.