Concept Cars | 03.12.21

Nissan Ariya Single Seater Concept

Projekt mający na celu zademonstrowanie potencjału osiągów i ekscytacji całkowicie elektrycznego układu napędowego Ariya w wykonanym na zamówienie podwoziu samochodu wyścigowego.

Nissan zaprezentował swój ekscytujący nowy jednomiejscowy samochód koncepcyjny Nissan Ariya, wyczynowy projekt eksploracji, rozwoju i demonstracji, w jaki sposób w pełni elektryczny układ napędowy samochodu Nissan Ariya może zostać wykorzystany w specjalnie zaprojektowanym podwoziu samochodu wyścigowego.

 

Koncepcja została zaprezentowana podczas imprezy Nissan Futures przez Alfonso Albaisa, starszego wiceprezesa Nissana ds. globalnego designu, oraz Juana Manuela Hoyosa, dyrektora generalnego działu globalnego marketingu Nissana ds. marki i zaangażowania.

 

Jednomiejscowy samochód koncepcyjny Ariya pokazuje, jak może wyglądać przyszły styl zelektryfikowanych osiągów Nissana.

 

Inspiracje stylistyczne zupełnie nowego, całkowicie elektrycznego SUV-a Nissan Ariya można dostrzec we wszystkich samochodach koncepcyjnych Ariya Single Seater. Z przodu pojazdu znajduje się zelektryfikowany i oświetlony ruch „V”, znany z obecnego języka projektowania samochodów drogowych Nissana. Patrząc z boku, inspirację zaczerpnięto z płynnych i wydajnych powierzchni Ariya, maksymalnie przesadzonych z włókna węglowego. Ogólnie rzecz biorąc, jednomiejscowy Nissan Ariya Concept opisuje formę, która, podobnie jak Ariya, wygląda tak, jakby została ukształtowana przez samo powietrze.

 

Udział Nissana w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA również odegrał kluczową rolę w zainspirowaniu koncepcji jednomiejscowego Nissana Ariya. Nissan ściga się w całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata, aby zapewnić publiczności na całym świecie emocje i radość płynącą z bezemisyjnych pojazdów elektrycznych i być w czołówce badań i projektowania pojazdów elektrycznych.ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy
Tuning | 18.07.20

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.

Wkrótce premiera Gordon Murray T.50
Wiadomości | 19.02.21

Wkrótce premiera Gordon Murray T.50

Oczekiwanie na premierę supersamochodu dobiega końca, T.50 wkrótce zostanie pokazane.

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept
Premiery | 01.09.21

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept

Koncepcja miejskiego pojazdu elektrycznego zostanie w pełni pokazana podczas otwarcia CUPRA City Garage w Monachium podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA w Monachium.