Tuning | 11.05.23

Najwyższy poziom perfekcji, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ od BRABUS MASTERPIECE

BRABUS udoskonala samochody Mercedes-Benz od ponad 45 lat. Dzisiaj, gdy samochody z napędem elektrycznym podbijają świat BRABUS postanowił ulepszyć segment luksusowych sedanów.

Sportowo-elegancki design w połączeniu z maksymalną funkcją aerodynamiczną jest jedną z mocnych stron BRABUS od momentu założenia firmy w 1977 roku. Specjalista od udoskonalania samochodów zdobył wpis do Księgi Rekordów Guinnessa już w 1985 roku, kiedy Mercedes W 124 sedan z zestawem poprawiającym właściwości aerodynamiczne BRABUS osiągnął współczynnik oporu powietrza Cd = 0,26. To, co w tamtym czasie było rekordem świata, nadal jest liczbą, którą osiąga lub pokonuje niewiele obecnych samochodów.

 

Gama ulepszeń aerodynamicznych BRABUS dla obecnej klasy Mercedes EQS jest zgodna z tą samą tradycją. Jest produkowany z odsłoniętego węgla w złożonym procesie pre-preg i oferuje wybór błyszczącego lub matowego wykończenia powierzchni.

 

Spoiler BRABUS nadaje przedniemu widokowi EQS jeszcze bardziej charakterystyczny profil. Ponadto zmniejsza również opór, a dzięki podniesionym klapom po lewej i prawej stronie zderzaka minimalizuje unoszenie przedniej osi do bagażnika. Pomiary w tunelu aerodynamicznym wykazały zmniejszenie siły nośnej o 100 procent, co przekłada się również na dalszą poprawę stabilności prowadzenia przy dużych prędkościach.

 

Karbonowe wykończenia BRABUS bocznych wlotów powietrza w przednim pasie dopełniają ekscytujący wygląd ulepszonego EQS i precyzyjnie kierują strumień powietrza do chłodnic i przednich hamulców.

Karbonowe owiewki BRABUS przed tylnymi nadkolami dodają bokom luksusowej limuzyny wizualnego ulepszenia. Ponadto te elementy poprawiające aerodynamikę kierują przepływ powietrza przez błotniki.

Widok z tyłu został wzbogacony o dyfuzor i spojler, również wykonane z tego samego zaawansowanego technologicznie kompozytu. Elementy te obniżają również siłę nośną tylnej osi nawet o 40 procent. Wszystkie chromowane elementy karoserii zostały polakierowane na czarno, aby nadać pojazdowi jeszcze bardziej sportowy wygląd.


Ekskluzywne wnętrze BRABUS MASTERPIECE oferuje luksus i komfort w najczystszej postaci. Jest wykończony z niezwykłą precyzją, gdziekolwiek spojrzysz. W przeciwieństwie do matowej szarości, która dominuje w wykończeniu lakieru nadwozia, we wnętrzu dominuje najlepsza skóra w kolorze grafitowymJETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7
Wiadomości | 22.05.20

JETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7

JETTA submarka Volkswagena w Chinach, jest nadal dobrze postrzegana jako opcja dla osób, które chcą kupić samochód po raz pierwszy. W kwietniu JETTA dostarczyła klientom 13 500 samochodów. Odpowiada to w przybliżeniu jednemu procentowi największego na świecie rynku motoryzacyjnego, co jest możliwe dzięki jednej z najlepszych marek w historii Chin.

Nowe Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2
Tuning | 26.05.21

Nowe Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2

Lamborghini Squadra Corse prezentuje najbardziej wydajną wersję samochodu, która będzie ścigała się w Super Trofeo od 2022 roku. Wideo premiera.

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz
Premiery | 09.03.22

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz

Volkswagen prezentuje nowe ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo podczas dzisiejszej premiery w Hamburgu.