Tuning | 11.05.23

Najwyższy poziom perfekcji, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ od BRABUS MASTERPIECE

BRABUS udoskonala samochody Mercedes-Benz od ponad 45 lat. Dzisiaj, gdy samochody z napędem elektrycznym podbijają świat BRABUS postanowił ulepszyć segment luksusowych sedanów.

Sportowo-elegancki design w połączeniu z maksymalną funkcją aerodynamiczną jest jedną z mocnych stron BRABUS od momentu założenia firmy w 1977 roku. Specjalista od udoskonalania samochodów zdobył wpis do Księgi Rekordów Guinnessa już w 1985 roku, kiedy Mercedes W 124 sedan z zestawem poprawiającym właściwości aerodynamiczne BRABUS osiągnął współczynnik oporu powietrza Cd = 0,26. To, co w tamtym czasie było rekordem świata, nadal jest liczbą, którą osiąga lub pokonuje niewiele obecnych samochodów.

 

Gama ulepszeń aerodynamicznych BRABUS dla obecnej klasy Mercedes EQS jest zgodna z tą samą tradycją. Jest produkowany z odsłoniętego węgla w złożonym procesie pre-preg i oferuje wybór błyszczącego lub matowego wykończenia powierzchni.

 

Spoiler BRABUS nadaje przedniemu widokowi EQS jeszcze bardziej charakterystyczny profil. Ponadto zmniejsza również opór, a dzięki podniesionym klapom po lewej i prawej stronie zderzaka minimalizuje unoszenie przedniej osi do bagażnika. Pomiary w tunelu aerodynamicznym wykazały zmniejszenie siły nośnej o 100 procent, co przekłada się również na dalszą poprawę stabilności prowadzenia przy dużych prędkościach.

 

Karbonowe wykończenia BRABUS bocznych wlotów powietrza w przednim pasie dopełniają ekscytujący wygląd ulepszonego EQS i precyzyjnie kierują strumień powietrza do chłodnic i przednich hamulców.

Karbonowe owiewki BRABUS przed tylnymi nadkolami dodają bokom luksusowej limuzyny wizualnego ulepszenia. Ponadto te elementy poprawiające aerodynamikę kierują przepływ powietrza przez błotniki.

Widok z tyłu został wzbogacony o dyfuzor i spojler, również wykonane z tego samego zaawansowanego technologicznie kompozytu. Elementy te obniżają również siłę nośną tylnej osi nawet o 40 procent. Wszystkie chromowane elementy karoserii zostały polakierowane na czarno, aby nadać pojazdowi jeszcze bardziej sportowy wygląd.


Ekskluzywne wnętrze BRABUS MASTERPIECE oferuje luksus i komfort w najczystszej postaci. Jest wykończony z niezwykłą precyzją, gdziekolwiek spojrzysz. W przeciwieństwie do matowej szarości, która dominuje w wykończeniu lakieru nadwozia, we wnętrzu dominuje najlepsza skóra w kolorze grafitowymŚwiatowa premiera elektrycznego sedana Volkswagena ID.7
Premiery | 17.04.23

Światowa premiera elektrycznego sedana Volkswagena ID.7

Pierwszy globalny elektryczny model marki dla wyższej klasy średniej z zasięgiem do 700 kilometrów, doskonałym układem napędowym i przestronnym wnętrzem.

Acura ZDX i ZDX Type S
Premiery | 19.08.23

Acura ZDX i ZDX Type S

Pierwszy w pełni elektryczny model Acury, ZDX, zaprojektowany w Acura Design Studio w Los Angeles, ZDX wprowadza najnowszy język stylizacji Acura, zapowiedziany przez Precision EV Concept.

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora
Wiadomości | 29.09.20

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora

Pierwszy samochód specjalnie opracowany i zaprojektowany dla CUPRY, który będzie dostępny z szeroką gamą do siedmiu silników, w tym z wersjami hybrydowymi typu plug-in.