Elektryczne | 28.08.21

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji

Nowa marka mobilna Grupy Renault przedstawia nowego całkowicie elektrycznego sedana dostępnego wyłącznie w ramach subskrypcji, który ma wejść na rynek w 2022 roku.

Mobilize przedstawia Limo, czterodrzwiowy sedan o długości 4,67 m z całkowicie elektrycznym silnikiem, przeznaczony specjalnie dla kierowców taksówek/PHV oraz floty. W ofercie dostępnej wyłącznie w ramach abonamentu znajdą się pakiety oraz rozwiązania mobilne à la carte.

 

Mobilize Limo jest owocem wspólnego przedsięwzięcia utworzonego przez Grupę Renault i Jiangling Motors Group Co., Ltd (JMCG) w 2018 roku. Wykorzystuje know-how i doświadczenie w zakresie e-mobilności – pojazdów i usług – które Grupa Renault i jej sieć wspieramy od ponad 10 lat.

 

Ten najnowszy model zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na monachijskich targach IAA Mobility 2021 na stoisku Renault, w ramach specjalnego dnia poświęconego Mobilize 8 września. Flota 40 Mobilize Limo zostanie następnie wdrożona w celu sprawdzenia usług, które mają być udostępnione w całej Europie od drugiej połowy 2022 roku.

 

W całej Europie rynek przewozów drogowych (taksówki i prywatne pojazdy do wynajęcia, PHV) przeżywa rozkwit; ma wzrosnąć z obecnych 28 mld euro do 50 mld euro do 2030 r. Jest to również rynek, na którym nastąpi szybki i powszechny wzrost elektryfikacji. W rzeczywistości modele elektryczne wkrótce staną się niezbędne dla tych, którzy chcą dostać się do centrów miast borykających się z ograniczeniami ruchu, takimi jak strefy niskiej emisji (LEZ), które pojawiają się w całej Europie. Jednak prywatni kierowcy działają głównie na obszarach miejskich i podmiejskich. Na przykład z 47 500 prywatnych pojazdów do wynajęcia zarejestrowanych we Francji, 75% z nich znajduje się w Paryżu i aglomeracji Paryża (dane Stacian z 2020 r.).

 

Mobilize Limo jest zatem idealnym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących bezemisyjnych, prestiżowych i tanich w eksploatacji pojazdów. Dzięki akumulatorowi, który zapewnia około 450 km między ładowaniami (oczekuje na certyfikację WLTP) oraz cichej, płynnej i wolnej od wibracji jazdy, jest to pojazd, który rozwieje wszelkie obawy kierowców i menedżerów flot, jeśli chodzi o napęd elektryczny Mobilność.

 

Mobilize Limo będzie oferowana jako wspólna oferta łącząca zarówno pojazd, jak i usługi dla wszystkich rodzajów kierowców, w tym taksówek, PHV i innych prywatnych usług transportowych (np. transportu medycznego, transportu społecznego). W ofercie Mobilize znajdzie się pełnoprawny pakiet usług, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest to kierowca zatrudniony w pełnym, niepełnym wymiarze godzin, czy kierowca jednorazowy. Usługi te będą również dostępne dla innych pojazdów elektrycznych Grupy Renault.

 

Zarządzane przez RCI Bank and Services umowy najmu Mobilize będą obejmowały elastyczny przebieg i czas trwania umowy. Zwykli kierowcy będą mieli dostęp do rozwiązania typu „płać za jazdę”. Operatorom flot prowadzącym usługi taksówkarskie/PHV, Mobilize wykorzysta swoją sieć firm partnerskich typu start-up, aby zaoferować kompletne rozwiązanie dla ich działalności (wysyłka floty, płatności, ładowanie pojazdów, łączność…) w celu optymalizacji ich całkowitych kosztów operacyjnych ( TCO) i doskonałość operacyjna w służbie klientów.

 

Pakiety Mobilize będą również obejmować różne usługi, takie jak gwarancje wspierane przez producenta, konserwacja, ubezpieczenie i rozwiązania w zakresie ładowania. Takie kompleksowe, konkurencyjne pakiety – z dodatkowymi szczegółami w dalszej części – zapewniają operatorom komercyjnym spokój ducha.



Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023
Premiery | 16.11.23

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023

Hyundai zaprezentował dziś zupełnie nowego Santa Fe z koncepcją rozwoju „Otwarty na więcej”, skupioną wokół nowej, szerszej pokrywy bagażnika i przestronnego wnętrza.

Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3
Wiadomości | 31.12.20

Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3

Koniec ery e-Golfa. W ubiegłym tygodniu zakończyła się produkcja e-Golfa, od marca 2017 roku w Dreźnie wyprodukowano 50.401 egzemplarzy tego modelu.

Wkrótce zobaczymy wnętrze nowego modelu EQS
Wiadomości | 25.03.21

Wkrótce zobaczymy wnętrze nowego modelu EQS

Prezentacja wnętrza nadchodzącego nowego modelu Mercedes-Benz nastąpi...