Elektryczne | 28.08.21

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji

Nowa marka mobilna Grupy Renault przedstawia nowego całkowicie elektrycznego sedana dostępnego wyłącznie w ramach subskrypcji, który ma wejść na rynek w 2022 roku.

Mobilize przedstawia Limo, czterodrzwiowy sedan o długości 4,67 m z całkowicie elektrycznym silnikiem, przeznaczony specjalnie dla kierowców taksówek/PHV oraz floty. W ofercie dostępnej wyłącznie w ramach abonamentu znajdą się pakiety oraz rozwiązania mobilne à la carte.

 

Mobilize Limo jest owocem wspólnego przedsięwzięcia utworzonego przez Grupę Renault i Jiangling Motors Group Co., Ltd (JMCG) w 2018 roku. Wykorzystuje know-how i doświadczenie w zakresie e-mobilności – pojazdów i usług – które Grupa Renault i jej sieć wspieramy od ponad 10 lat.

 

Ten najnowszy model zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na monachijskich targach IAA Mobility 2021 na stoisku Renault, w ramach specjalnego dnia poświęconego Mobilize 8 września. Flota 40 Mobilize Limo zostanie następnie wdrożona w celu sprawdzenia usług, które mają być udostępnione w całej Europie od drugiej połowy 2022 roku.

 

W całej Europie rynek przewozów drogowych (taksówki i prywatne pojazdy do wynajęcia, PHV) przeżywa rozkwit; ma wzrosnąć z obecnych 28 mld euro do 50 mld euro do 2030 r. Jest to również rynek, na którym nastąpi szybki i powszechny wzrost elektryfikacji. W rzeczywistości modele elektryczne wkrótce staną się niezbędne dla tych, którzy chcą dostać się do centrów miast borykających się z ograniczeniami ruchu, takimi jak strefy niskiej emisji (LEZ), które pojawiają się w całej Europie. Jednak prywatni kierowcy działają głównie na obszarach miejskich i podmiejskich. Na przykład z 47 500 prywatnych pojazdów do wynajęcia zarejestrowanych we Francji, 75% z nich znajduje się w Paryżu i aglomeracji Paryża (dane Stacian z 2020 r.).

 

Mobilize Limo jest zatem idealnym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących bezemisyjnych, prestiżowych i tanich w eksploatacji pojazdów. Dzięki akumulatorowi, który zapewnia około 450 km między ładowaniami (oczekuje na certyfikację WLTP) oraz cichej, płynnej i wolnej od wibracji jazdy, jest to pojazd, który rozwieje wszelkie obawy kierowców i menedżerów flot, jeśli chodzi o napęd elektryczny Mobilność.

 

Mobilize Limo będzie oferowana jako wspólna oferta łącząca zarówno pojazd, jak i usługi dla wszystkich rodzajów kierowców, w tym taksówek, PHV i innych prywatnych usług transportowych (np. transportu medycznego, transportu społecznego). W ofercie Mobilize znajdzie się pełnoprawny pakiet usług, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest to kierowca zatrudniony w pełnym, niepełnym wymiarze godzin, czy kierowca jednorazowy. Usługi te będą również dostępne dla innych pojazdów elektrycznych Grupy Renault.

 

Zarządzane przez RCI Bank and Services umowy najmu Mobilize będą obejmowały elastyczny przebieg i czas trwania umowy. Zwykli kierowcy będą mieli dostęp do rozwiązania typu „płać za jazdę”. Operatorom flot prowadzącym usługi taksówkarskie/PHV, Mobilize wykorzysta swoją sieć firm partnerskich typu start-up, aby zaoferować kompletne rozwiązanie dla ich działalności (wysyłka floty, płatności, ładowanie pojazdów, łączność…) w celu optymalizacji ich całkowitych kosztów operacyjnych ( TCO) i doskonałość operacyjna w służbie klientów.

 

Pakiety Mobilize będą również obejmować różne usługi, takie jak gwarancje wspierane przez producenta, konserwacja, ubezpieczenie i rozwiązania w zakresie ładowania. Takie kompleksowe, konkurencyjne pakiety – z dodatkowymi szczegółami w dalszej części – zapewniają operatorom komercyjnym spokój ducha.Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana
Premiery | 07.10.20

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana

Opel Vizor obejmuje cały przedni pas wraz z grillem i reflektorami. Przygotowania w toku: już wkrótce można będzie składać zamówienia, a pierwsze samochody pojawią się u dealerów w całej Europie na początku 2021 r.