Tuning | 02.04.23

Jeep Scrambler 392 Concept

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 1981 roku, był pierwszym samochodem marki w kabriolecie. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 1981 roku, Jeep Scrambler (CJ-8) był pierwszym kompaktowym samochodem ciężarowym marki Jeep z kabrioletem. Wysoce sprawny i wszechstronny, ten wyjątkowy mały pickup był podobny do CJ-7, ale miał większy rozstaw osi wynoszący 103 cale i długi tylny zwis zapewniający większą przestrzeń ładunkową.

 
Przewijając do przodu o cztery dekady, koncepcyjny Jeep Scrambler 392 opiera się na zabawnych, plenerowych początkach CJ-8 z mocnym akcentem. Chociaż silnik V-8 nigdy nie był oferowany w CJ-8, koncepcyjny 392 Scrambler oferuje imponującą moc i niesamowity moment obrotowy dzięki 6,4-litrowemu silnikowi HEMI V-8 (470 KM i 470 Nm momentu obrotowego).
 
Koncepcyjny Jeep Scrambler 392, którego początkiem był czterodrzwiowy Jeep Wrangler Rubicon, kładzie również nacisk na lekkość w terenie, uzyskaną dzięki niestandardowemu nadwoziu z włókna węglowego. Transformacja prezentuje nową estetykę dwudrzwiowego Scramblera z osobowością wolności na świeżym powietrzu. Przednia szyba jest odchylona o 12 stopni i pasuje do niższego dachu. Zmodyfikowana sylwetka stanowi ukłon w stronę posiekanych topowych hotrodów.
 
Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji koncepcyjnego Jeepa Scramblera 392 jest nowo wydany zestaw zawieszenia pneumatycznego AccuAir opracowany dla Jeepa Wranglera i Jeepa Gladiatora. Ten system umożliwia regulację wysokości zawieszenia w zakresie od 1,5 cala do 5,5 cala i może być dostosowywany w locie za pomocą kontrolera w kabinie lub przez Bluetooth dalekiego zasięgu na urządzeniu bezprzewodowym.
 
Rzeźbiony panel tylny został zaprojektowany tak, aby podkreślić otwór drzwiowy, a także poszerzyć tylne nadkola. Zaktualizowane nadwozie obejmuje również nowe rozbłyski przedniego błotnika i nową maskę z włókna węglowego. Pośrodku maski znajduje się przyciemniana przezroczysta wstawka, która podkreśla serce koncepcyjnego Jeepa Scramblera 392, jego potworny silnik o pojemności 392 cali sześciennych. Niestandardowe lekkie zderzaki przednie i tylne oraz nowe poszerzenia błotników zapewniają dodatkowy prześwit dla większej kombinacji opon i kół.
 
Koncepcyjny Jeep Scrambler 392 stoi na 40-calowych oponach owiniętych wokół niestandardowych 20-calowych felg. Felgi i haki holownicze są wykończone w kolorze Brass Monkey, takim samym, jak w przypadku dzisiejszego seryjnego Jeepa Wranglera Rubicon 392. Nadwozie pojazdu koncepcyjnego jest pomalowane na kolor sublime green, podczas gdy wnętrze oferuje niestandardowe siedzenia z niebieskimi wstawkami w kratę i zielonymi przeszyciami.100% elektryczny Citroen AMI
Wiadomości | 29.04.20

100% elektryczny Citroen AMI

27 lutego Citroën zaprezentował Ami, 100% electric, przełomowe i innowacyjne rozwiązanie mobilności w mieście dostępne dla wszystkich. Ami jest drugim pojazdem ofensywy elektrycznej rozpoczętej przez Citroëna w 2020 roku. Dzięki Ami Citroën oferuje wyjątkową odpowiedź na wyzwanie mobilności w mieście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miast. Ami to indywidualne rozwiązanie mobilności, jest w 100% elektryczny i dostępny dla wszystkich.

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono jazdę samochodem bez użycia rąk
Wiadomości | 04.05.23

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono jazdę samochodem bez użycia rąk

Ford jest pierwszym producentem samochodów, wprowadzając zaawansowany system wspomagania kierowcy bez użycia rąk poziomu 2, pierwszy system tej marki zatwierdzony w Europie.

Nowy Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE w ekskluzywnej edycji Formuły 1
Tuning | 25.10.22

Nowy Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE w ekskluzywnej edycji Formuły 1

Prawdziwy game changer w 55-letniej historii AMG. Specjalny, ograniczony czasowo model wyczynowej hybrydy gotowy do wprowadzenia na rynek.