Tuning | 02.04.23

Jeep Scrambler 392 Concept

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 1981 roku, był pierwszym samochodem marki w kabriolecie. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 1981 roku, Jeep Scrambler (CJ-8) był pierwszym kompaktowym samochodem ciężarowym marki Jeep z kabrioletem. Wysoce sprawny i wszechstronny, ten wyjątkowy mały pickup był podobny do CJ-7, ale miał większy rozstaw osi wynoszący 103 cale i długi tylny zwis zapewniający większą przestrzeń ładunkową.

 
Przewijając do przodu o cztery dekady, koncepcyjny Jeep Scrambler 392 opiera się na zabawnych, plenerowych początkach CJ-8 z mocnym akcentem. Chociaż silnik V-8 nigdy nie był oferowany w CJ-8, koncepcyjny 392 Scrambler oferuje imponującą moc i niesamowity moment obrotowy dzięki 6,4-litrowemu silnikowi HEMI V-8 (470 KM i 470 Nm momentu obrotowego).
 
Koncepcyjny Jeep Scrambler 392, którego początkiem był czterodrzwiowy Jeep Wrangler Rubicon, kładzie również nacisk na lekkość w terenie, uzyskaną dzięki niestandardowemu nadwoziu z włókna węglowego. Transformacja prezentuje nową estetykę dwudrzwiowego Scramblera z osobowością wolności na świeżym powietrzu. Przednia szyba jest odchylona o 12 stopni i pasuje do niższego dachu. Zmodyfikowana sylwetka stanowi ukłon w stronę posiekanych topowych hotrodów.
 
Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji koncepcyjnego Jeepa Scramblera 392 jest nowo wydany zestaw zawieszenia pneumatycznego AccuAir opracowany dla Jeepa Wranglera i Jeepa Gladiatora. Ten system umożliwia regulację wysokości zawieszenia w zakresie od 1,5 cala do 5,5 cala i może być dostosowywany w locie za pomocą kontrolera w kabinie lub przez Bluetooth dalekiego zasięgu na urządzeniu bezprzewodowym.
 
Rzeźbiony panel tylny został zaprojektowany tak, aby podkreślić otwór drzwiowy, a także poszerzyć tylne nadkola. Zaktualizowane nadwozie obejmuje również nowe rozbłyski przedniego błotnika i nową maskę z włókna węglowego. Pośrodku maski znajduje się przyciemniana przezroczysta wstawka, która podkreśla serce koncepcyjnego Jeepa Scramblera 392, jego potworny silnik o pojemności 392 cali sześciennych. Niestandardowe lekkie zderzaki przednie i tylne oraz nowe poszerzenia błotników zapewniają dodatkowy prześwit dla większej kombinacji opon i kół.
 
Koncepcyjny Jeep Scrambler 392 stoi na 40-calowych oponach owiniętych wokół niestandardowych 20-calowych felg. Felgi i haki holownicze są wykończone w kolorze Brass Monkey, takim samym, jak w przypadku dzisiejszego seryjnego Jeepa Wranglera Rubicon 392. Nadwozie pojazdu koncepcyjnego jest pomalowane na kolor sublime green, podczas gdy wnętrze oferuje niestandardowe siedzenia z niebieskimi wstawkami w kratę i zielonymi przeszyciami.Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car
Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie
Super Cars | 31.05.23

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów
Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.