Super Cars | 03.08.21

Honda udostępnia pierwsze informacje na temat drugiej generacji Acury NSX Type S

NSX Type S, limitowany do 350 sztuk, podnosi i tak imponujące osiągi najnowocześniejszego zelektryfikowanego supersamochodu Acury na nowy poziom.

NSX Type S podnosi już imponujące osiągi najnowocześniejszego zelektryfikowanego supersamochodu Acury na nowy poziom, zapewniając większą moc, szybsze przyspieszenie, ostrzejsze prowadzenie i bardziej emocjonalne wrażenia z jazdy. NSX Type S zadebiutuje na całym świecie podczas Monterey Car Week 12 sierpnia 2021.

 

Każda Acura NSX 2022 produkowana w Performance Manufacturing Center w Ohio będzie limitowaną edycją modelu Type S napędzaną ulepszoną wersją supersamochodu z podwójnym turbodoładowaniem V6 i systemem Sport Hybrid SH-AWD. Aby uczcić ostatni rok produkcji NSX, tylko 350 tych ekskluzywnych supersamochodów będzie dostępnych na całym świecie, a tylko 300 będzie oferowanych w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że po raz pierwszy NSX Type S został sprzedany poza Japonią. Supersamochód z limitowanej serii będzie dostępny do zamówień klientów od 12 sierpnia na stronie www.Acura.com/Type-S.

 

Podobnie jak jego poprzednik, NSX drugiej generacji przesunął granice inżynierii i ponownie skalibrował oczekiwania dotyczące dynamiki samochodu sportowego. NSX był pierwszym supersamochodem, w którym zastosowano trzy silniki elektryczne, aby poprawić wszystkie aspekty wrażenia z jazdy. NSX wprowadziła wiele nowości w branży, w tym zastosowanie odlewu ablacyjnego w wielomateriałowej ramie przestrzennej supersamochodu, a także pierwszą i jedyną produkowaną na świecie 9-biegową przekładnię dwusprzęgłową (DCT) do samochodu osobowego.

 

Po wprowadzeniu na rynek w 2016 roku, NSX został okrzyknięty „Wyczynowym Samochodem Roku” Road & Track oraz zwycięzcą magazynu Automobile „All Star”. Potwierdzając swoją wiodącą pozycję na rynku, NSX został uznany przez Motor Trend za „Najlepszy hybrydowy samochód o wysokich osiągach” w 2020 roku.

 

NSX drugiej generacji również zdominował tor wyścigowy, gdzie NSX GT3 Evo zdobył tytuły IMSA WeatherTech SportsCar Championship 2019 i 2020 w klasie GTD oraz mistrzostwa kierowców i producentów Super GT 2019 w klasie GT300 w Japonii. NSX posiada również rekord hybrydowy w dywizji Time Attack 1 Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, ustanowiony w 2020 roku przez Jamesa Robinsona, oraz rekord pojazdu produkcyjnego na Grand Prix toru ulicznego Long Beach, ustanowiony w 2019 roku przez Petera Cunninghama.

 

Przy całkowitej produkcji ograniczonej do 350 sztuk, roczna seria NSX Type S ma dołączyć do szeregu wyjątkowych i kolekcjonerskich modeli NSX pierwszej generacji, takich jak NSX Zanardi Edition z 1999 roku (wyprodukowano 51) i warianty na rynek japoński, takie jak NSX-R (483 wyprodukowanych w latach 1992-1995), NSX Type S (209 wyprodukowanych w latach 1997-2001) i NSX Type S-Zero (30 łącznie w latach 1997-2001). Do tej pory sprzedaż NSX drugiej generacji wyniosła ponad 1500 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i ponad 2500 na całym świecie.

NSX Type S to trzeci wariant Type S, który Acura zadebiutował w tym roku, dołączając do nowego sportowego sedana TLX Type S i nadchodzącego trzyrzędowego SUV-a MDX Type S, ponieważ marka wznosi osiągi swoich produktów na nowe wyżyny.Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22
Concept Cars | 16.08.22

Aston Martin prezentuje oszałamiający koncept DBR22

Aston Martin wybrał tegoroczną imprezę Monterey Car Week, aby po raz pierwszy zaprezentować spektakularny model DBR22, dwumiejscowy samochód koncepcyjny z silnikiem V12.

Ford prezentuje nowego Mustanga GT4
MotorSport | 28.06.23

Ford prezentuje nowego Mustanga GT4

Kultowy Ford Mustang dalej rozszerza swój legendarny status dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 podczas 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Spa-Francorchamps.

Światowa premiera Genesis G70 Shooting Brake
Premiery | 09.07.21

Światowa premiera Genesis G70 Shooting Brake

Podczas Goodwood Festival of Speed, międzynarodowy festiwal samochodowy, Genesis pokaże premierę swojego strategicznego modelu na rynek europejski.