Elektryczne | 15.05.23

Ford prezentuje w pełni elektryczny model E-Tourneo Courier

Ford zaprezentował dziś w Kopenhadze nową generację modelu E-Tourneo Courier, pięciomiejscowego modelu dla ludzi aktywnych, o charakterystycznej sylwetce nawiązującej do segmentu SUV-ów.


Ford prezentuje w pełni elektryczny model E-Tourneo Courier

Najnowszy przedstawiciel szerokiej rodziny Forda Tourneo jest wyposażony w wyrafinowany, w pełni elektryczny układ napędowy, uzupełniony bogatym zestawem rozwiązań cyfrowych i funkcji powiązanych z komunikacją sieciową, dzięki którym obsługa modelu elektrycznego staje się łatwa i przyjemna, a wygodne aktualizacje zdalne over-the-air z czasem udoskonalają posiadany samochód.

 

E‑Tourneo Courier jest jednym z 10 w pełni elektrycznych modeli, które Ford zaoferuje w Europie do 2024 roku i kolejnym etapem w drodze ku europejskiej gamie pojazdów o zerowej emisji, co Ford chce osiągnąć do roku 2035. Firma zainwestuje w ten sektor na całym świecie 50 miliardów dolarów, aby do 2026 roku uzyskać roczną docelową globalną produkcję 2 milionów egzemplarzy samochodów w pełni elektrycznych.

 

Wersja w pełni elektryczna będzie oferowana w Europie w roku 2024. Wejdzie na rynek po modelu Tourneo Courier z silnikiem benzynowym EcoBoost, na który listy zamówień otwarte zostaną tego lata, a pierwsze egzemplarze dotrą do właścicieli pod koniec tego roku.

 

E‑Tourneo Courierem został opracowany od podstaw, z myślą o stworzeniu przestronnego, praktycznego i zwrotnego samochodu o kompaktowych wymiarach. Krótkie zwisy i naturalne, proste linie poszerzają optycznie nadwozie i podkreślają jego wytrzymałość, a front, odróżniający modele elektryczne, wyposażono w futurystycznie wyglądającą listwę oświetleniową, biegnąca w poprzek całego przodu i charakterystyczną dla Forda chromowaną kratę przedniego wlotu powietrza z „diamentowym” wzorem.

 

Silnik elektryczny E‑Tourneo Couriera o mocy 100 kW (136 KM) odpowiada za płynność jazdy i przyjemne odczucia podczas podróży, które można dodatkowo wzmocnić, korzystając z systemu «one-pedal», pozwalającego na kontrolę samochodu jednym pedałem. Najbardziej wszechstronny w tej klasie zestaw zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy ułatwia codzienne dojazdy i dłuższe podróże, a kierowcy mogą wybierać spośród trybów jazdy Normal, Eco i Slippery (śliska nawierzchnia). Samochód można ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy 100 kW.

 

E‑Tourneo Courier będzie od drugiej połowy 2024 roku produkowany w Krajowie w Rumunii, obok crossovera Puma, będącego najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym Forda w Europie. Gama Pumy wzbogaci się również do 2024 roku o wariant w pełni elektryczny.Premiera w pełni elektrycznego nowego modelu BMW iX3
Premiery | 14.07.20

Premiera w pełni elektrycznego nowego modelu BMW iX3

Nowe BMW iX3 łączy w sobie radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin z typowym sportowym charakterem BMW oraz komfortem i wszechstronną funkcjonalnością oraz przestrzenią popularnego modelu BMW X3.

Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu pokonując 1026 km
Elektryczne | 14.08.20

Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu pokonując 1026 km

Trzy wersje modelu Kona Electric były testowane na torze wyścigowym Lausitzring. Wszystkie samochody w specyfikacjach fabrycznych pokonały ponad 1000 km.

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak
MotorSport | 02.05.23

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak

Alpine ujawnia pierwsze zdjęcia specjalnie przygotowanego modelu A110, który po raz pierwszy startuje w Pikes Peak International Hill Climb, legendarnym amerykańskim wyścigu do chmur.