MotorSport | 23.04.21

FIA ogłosiła nową serię wyścigów ELEKTRYCZNĄ GT

FIA ogłosiła stworzenie zupełnie nowych przepisów technicznych dla samochodów GT z napędem elektrycznym.


FIA ogłosiła nową serię wyścigów ELEKTRYCZNĄ GT

Ta pionierska koncepcja uosabia unikalną kombinację innowacji niespotykanych do tej pory w sportach motorowych i ma służyć producentom jako platforma do opracowywania technologii odpowiednich dla ich samochodów drogowych o wysokich osiągach.

 

Samochody zbudowane zgodnie z tym zestawem przepisów technicznych będą rywalizować na pełnometrażowych torach stałych i wyznaczą nowe standardy dla pojazdów elektrycznych w sporcie motorowym pod względem osiągów i zasięgu.

Ta innowacyjna rasa samochodów będzie działać w podobnym oknie, jak obecna generacja samochodów GT3, ale przewyższy swoje odpowiedniki napędzane silnikiem spalinowym w takich obszarach, jak przyspieszenie i tempo kwalifikacyjne.

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA I KONTROLA KOSZTÓW
Nowa klasa opiera się na bezpośrednim zaangażowaniu producenta, a przepisy techniczne są przygotowane tak, aby osiągnąć właściwą równowagę między zezwoleniem producentom OEM na wyrażenie siebie w zakresie kreatywności a opracowywaniem najnowocześniejszych technologii, przy jednoczesnym zapobieganiu eskalacji kosztów.

Kategoria zostanie otwarta zarówno dla specjalistów w dziedzinie budowy pojazdów elektrycznych bez wcześniejszego doświadczenia w sportach motorowych z silnikami spalinowymi, jak i producentów już zaangażowanych w klasę GT3, którzy będą mogli wykorzystać architekturę i niektóre elementy konstrukcyjne swoich istniejących samochodów i je przerobić. do energii elektrycznej.

W zależności od modelu podstawowego, minimalna waga samochodów będzie wahać się od 1490 do 1530 kg, przy maksymalnej mocy sięgającej 430 kW. Ustawienie progu ciężaru na wyższą niż w klasie GT3 ograniczy użycie drogich materiałów.

 

WSPÓŁPRACA Z WIODĄ W BRANŻY FIRMĄ AKUMULATOROWĄ W CELU UMOŻLIWIENIA SZYBKIEGO ŁADOWANIA
Nowa klasa będzie pierwszą w sportach motorowych napędzanych elektrycznie, która nie będzie polegać na standardowych akumulatorach. Pomieści samochody o bardzo różnej architekturze z różnymi dostępnymi przestrzeniami do zainstalowania kluczowych komponentów.

Dzięki partnerstwu z wiodącą w branży firmą Saft, spółką zależną Total, kategoria ta umożliwi producentom tworzenie własnych, dostosowanych do potrzeb układów akumulatorów w oparciu o ogniwa dostarczone przez firmę Saft. Opierając się na 100-letnim doświadczeniu firmy Saft w dziedzinach takich jak aeronautyka, programy kosmiczne, obrona i sporty motorowe, firma Saft opracowała specjalnie zaprojektowane ogniwa litowo-jonowe w torebkach, zoptymalizowane pod kątem potrzeb nowej klasy.

Ogniwa zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić regenerację szczytową 700 kW i szybkie ładowanie 700 kW, co umożliwi im uzupełnienie do 60% pojemności w ciągu kilku minut podczas pit stopu w połowie wyścigu. Sieć ładowania zostanie rozbudowana tak, aby sprostać wymaganiom szybkiego ładowania iw zależności od miejsca będzie zawierała elementy infrastruktury stałej i tymczasowej.Smart udostępnił najnowsze szczegóły dotyczące aerodynamiki swojego pierwszego sportowego coupe #3
Elektryczne | 29.03.23

Smart udostępnił najnowsze szczegóły dotyczące aerodynamiki swojego pierwszego sportowego coupe #3

W pełni elektryczna marka samochodów smart ujawniła dodatkowe szczegóły (wideo) swojego nadchodzącego inteligentnego SUV-a coupe klasy premium #3.

Aston Martin zachwyci dynamicznym pokazem na Goodwood Festival of Speed
Wiadomości | 06.07.24

Aston Martin zachwyci dynamicznym pokazem na Goodwood Festival of Speed

Festiwal szybkości odbywający się co roku w lipcu w Goodwood jest najważniejszym wydarzeniem brytyjskiego sezonu letniego.

Tylko jeden egzemplarz Ferrari KC23 oparty na modelu 488 GT3 EVO
Super Cars | 14.07.23

Tylko jeden egzemplarz Ferrari KC23 oparty na modelu 488 GT3 EVO

Ferrari, na które patrzysz, nie jest konceptem. Nie jest to też samochód produkcyjny. Jest to całkowicie jednorazowy model, skoncentrowany na torze i jednocześnie elegancki.