Concept Cars | 07.09.23

Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels

Polestar ożywił zwycięski projekt z najnowszego konkursu Polestar Design Contest jako model w skali 1:1, zaprezentowany w Monachium podczas IAA 2023.


Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels

Zwycięzca konkursu Polestar Design Contest 2022 zaprezentowany jako pełnowymiarowy model we współpracy z Hot Wheels. Jednocześnie Polestar rozpoczyna współpracę z marką Hot Wheels firmy Mattel, która stała się inspiracją dla kolejnego konkursu Polestar Design Contest, który odwołuje się do innowacyjnych i oburzających projektów z 55-letniej historii amerykańskiej marki, a następnie rozszerza się o ofertę Polestar pojazdy produkcyjne zostaną w przyszłości uwiecznione jako przedmioty kolekcjonerskie Hot Wheels i Matchbox.

 

Elektryczny supersamochód fantasy „Polestar Synergy” łączy w sobie trzy zwycięskie projekty, które zdobyły wyróżnienia w najnowszym konkursie spośród ponad 600 zgłoszeń. Uczestnicy odpowiedzieli na pytanie dotyczące zaprojektowania pojazdu Polestar skupionego wokół wrażeń z osiągów, przedstawiając zaawansowaną historię techniczną, która umożliwia to w zrównoważony sposób. Po wyłonieniu dziesięciu projektów jury wybrało dwóch zwycięzców w zakresie wyglądu zewnętrznego i jednego zwycięzcy wnętrza – co było pierwszym w konkursie. Powstała w ten sposób Polestar Synergy jest efektem ponad sześciomiesięcznej współpracy zwycięzców z zespołem Polestar Design, mającej na celu przekształcenie trzech odrębnych marzeń w jedną spójną rzeczywistość.

 

Ostateczny projekt fantastycznego supersamochodu inspirowany jest naturą i emocjonalną trwałością, a jego elementem jest pływające wnętrze z jednym siedzeniem, w którym najważniejsza jest kontrola. Będzie wystawiany w Polestar Space w Monachium podczas targów IAA 2023, a w przyszłości odwiedzi inne lokalizacje Polestar.

 

Po debiucie w Monachium model w skali 1:1 trafi do Stanów Zjednoczonych i rozpocznie swoje tournée jako model fabularny podczas trasy Hot Wheels Legends Tour w El Segundo w Kalifornii od 7 października 2023 r., a następnie pojawi się ponownie w Lokalizacje Polestar na terenie całego kraju.

 

W tradycyjnym uznaniu niezwykłego talentu Kamil Kozik z Polski został wysoko oceniony w konkursie za swój wyczynowy gokart zorientowany na zrównoważony rozwój, o zredukowanej konstrukcji i możliwości włączenia się do lokalnej sieci energetycznej, gdy nie jest używany.

 

Szczegółowe informacje na temat kolejnego konkursu Polestar Design Contest zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw
Wiadomości | 03.06.20

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw

Wszystko zaczyna się od jednej linii. Takie jest przesłanie globalnego zespołu projektantów Nissana, który chce połączyć światową społeczność artystów za pośrednictwem nowego projektu społecznościowego #DrawDrawDraw.

Dla kogo blokady alkoholowe?
Wiadomości | 28.03.23

Dla kogo blokady alkoholowe?

Czy Polacy popierają pomysł instalowania blokad alkoholowych? Blokada alkoholowa to rozwiązanie pełniące rolę złagodzenia kary za jazdę pod wpływem alkoholu.

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem
Concept Cars | 21.03.22

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem

Bardziej technologicznie i przyjazny dla środowiska model, który pokazuje, jak sportowa ma stać się przyszłość.