Concept Cars | 07.09.23

Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels

Polestar ożywił zwycięski projekt z najnowszego konkursu Polestar Design Contest jako model w skali 1:1, zaprezentowany w Monachium podczas IAA 2023.


Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels

Zwycięzca konkursu Polestar Design Contest 2022 zaprezentowany jako pełnowymiarowy model we współpracy z Hot Wheels. Jednocześnie Polestar rozpoczyna współpracę z marką Hot Wheels firmy Mattel, która stała się inspiracją dla kolejnego konkursu Polestar Design Contest, który odwołuje się do innowacyjnych i oburzających projektów z 55-letniej historii amerykańskiej marki, a następnie rozszerza się o ofertę Polestar pojazdy produkcyjne zostaną w przyszłości uwiecznione jako przedmioty kolekcjonerskie Hot Wheels i Matchbox.

 

Elektryczny supersamochód fantasy „Polestar Synergy” łączy w sobie trzy zwycięskie projekty, które zdobyły wyróżnienia w najnowszym konkursie spośród ponad 600 zgłoszeń. Uczestnicy odpowiedzieli na pytanie dotyczące zaprojektowania pojazdu Polestar skupionego wokół wrażeń z osiągów, przedstawiając zaawansowaną historię techniczną, która umożliwia to w zrównoważony sposób. Po wyłonieniu dziesięciu projektów jury wybrało dwóch zwycięzców w zakresie wyglądu zewnętrznego i jednego zwycięzcy wnętrza – co było pierwszym w konkursie. Powstała w ten sposób Polestar Synergy jest efektem ponad sześciomiesięcznej współpracy zwycięzców z zespołem Polestar Design, mającej na celu przekształcenie trzech odrębnych marzeń w jedną spójną rzeczywistość.

 

Ostateczny projekt fantastycznego supersamochodu inspirowany jest naturą i emocjonalną trwałością, a jego elementem jest pływające wnętrze z jednym siedzeniem, w którym najważniejsza jest kontrola. Będzie wystawiany w Polestar Space w Monachium podczas targów IAA 2023, a w przyszłości odwiedzi inne lokalizacje Polestar.

 

Po debiucie w Monachium model w skali 1:1 trafi do Stanów Zjednoczonych i rozpocznie swoje tournée jako model fabularny podczas trasy Hot Wheels Legends Tour w El Segundo w Kalifornii od 7 października 2023 r., a następnie pojawi się ponownie w Lokalizacje Polestar na terenie całego kraju.

 

W tradycyjnym uznaniu niezwykłego talentu Kamil Kozik z Polski został wysoko oceniony w konkursie za swój wyczynowy gokart zorientowany na zrównoważony rozwój, o zredukowanej konstrukcji i możliwości włączenia się do lokalnej sieci energetycznej, gdy nie jest używany.

 

Szczegółowe informacje na temat kolejnego konkursu Polestar Design Contest zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.Koniec produkcji najbardziej udanego 12-cylindrowego silnika ery nowożytnej
Wiadomości | 10.05.23

Koniec produkcji najbardziej udanego 12-cylindrowego silnika ery nowożytnej

Wyprodukowanych zostanie tylko 120 sztuk każdego z czterech modeli Speed Edition 12, dostępnych w modelach Bentayga, Flying Spur, Continental GT i Continental GTC.

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020
Wiadomości | 16.07.20

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020

Po prezentacji w lutym CUPRA Leon Competición przygotowuje się do wejścia na tor w ten weekend aby zadebiutować podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020, które rozpoczną się w dniach 17-19 lipca na torze Mugello.

Jak zapobiegać problemom z elektroniką samochodową
Wiadomości | 23.05.23

Jak zapobiegać problemom z elektroniką samochodową

Elektronika samochodowa odgrywa coraz większą rolę w nowoczesnych pojazdach. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zapobiegać problemom z elektroniką samochodową.