Tuning | 06.06.23

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte, pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki.


Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku, kultowe Camaro szóstej generacji ugruntowało swoją pozycję. Przez całą generację Camaro oferowało szeroką gamę edycji specjalnych, od charyzmatycznych z pakietem 50th Anniversary i Wild Cherry Design Package po ostre z Shock and Steel i Redline Edition. Ponieważ szósta generacja Camaro przechodzi na emeryturę wraz z zakończeniem roku modelowego 2024, Chevrolet świętuje spuściznę zwinności i stylu tego samochodu, oferując ostateczną specjalną edycję kolekcjonerską wersji wyposażenia w Ameryce Północnej.

 

Edycja Kolekcjonerska Camaro 2024 powraca do powiązań, które sięgają czasów rozwoju Camaro pierwszej generacji. Panther, oryginalny kryptonim programu, który stał się Camaro w latach 60., był inspiracją dla wysiłków Chevrolet Performance Design Studio zmierzających do ugruntowania szóstej generacji samochodu w historii.

 

Edycja kolekcjonerska ZL1 z silnikiem LT4 o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte – pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki. ZL1 będzie również wyposażony w przedni spojler z ZL1 1LE i tylne skrzydło z ZL1 1LE w coupe. Pasek Black Metallic ZL1, czerwone zaciski hamulców i czarne nakrętki kół dopełniają wygląd zewnętrzny. We wnętrzu wszystkich 350 pojazdów z Edycji Kolekcjonerskiej ZL1 otrzymuje plakietkę z numerem seryjnym na kierownicy, wskazującą miejsce, w którym pojazd został zbudowany w kolejności.

 

We wszystkich wersjach edycje kolekcjonerskie Camaro otrzymują unikalną plakietkę z napisem na przednim błotniku, która integruje panterę z literą „R” oraz panterę na plakietce na kierownicy. Te wersje Camaro są również wyposażone w specjalne dywaniki z wytrawionym laserowo aluminiowym logo Edycji Kolekcjonerskiej i wyjątkowymi czarnymi wykończeniami wnętrza.

 

Właściciele Camaro ZL1 Collector’s Edition otrzymają również wykonany na zamówienie zegarek Canfield Sport 45 mm od Shinola upamiętniający edycję kolekcjonerską, z wpisanym numerem seryjnym, który odpowiada numerowi na plakietce na kierownicy ich pojazdu. Starannie wykonana, aby nieść tę samą ebonizowaną obecność, co edycja kolekcjonerska Camaro 2024, ta nadająca się do noszenia pamiątka zawiera motywy Camaro i pantery, od grawerowanego paska zegarka po logo Camaro umieszczone na tarczy zegarka.Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02
Elektryczne | 29.10.20

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02

Zespół Mercedes-Benz EQ Formula E Team jest gotowy do drugiego sezonu na ulicznych torach Santiago, Londynu i na wszystkich przystankach pomiędzy nimi.

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept
Premiery | 01.09.21

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept

Koncepcja miejskiego pojazdu elektrycznego zostanie w pełni pokazana podczas otwarcia CUPRA City Garage w Monachium podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA w Monachium.

Światowa premiera TECHART na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku
Tuning | 01.03.23

Światowa premiera TECHART na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku

TECHART, wiodąca marka uszlachetniająca samochody Porsche, 17 marca zaprezentuje nowy supersportowy samochód budowany na zamówienie.