Tuning | 06.06.23

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte, pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki.


Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku, kultowe Camaro szóstej generacji ugruntowało swoją pozycję. Przez całą generację Camaro oferowało szeroką gamę edycji specjalnych, od charyzmatycznych z pakietem 50th Anniversary i Wild Cherry Design Package po ostre z Shock and Steel i Redline Edition. Ponieważ szósta generacja Camaro przechodzi na emeryturę wraz z zakończeniem roku modelowego 2024, Chevrolet świętuje spuściznę zwinności i stylu tego samochodu, oferując ostateczną specjalną edycję kolekcjonerską wersji wyposażenia w Ameryce Północnej.

 

Edycja Kolekcjonerska Camaro 2024 powraca do powiązań, które sięgają czasów rozwoju Camaro pierwszej generacji. Panther, oryginalny kryptonim programu, który stał się Camaro w latach 60., był inspiracją dla wysiłków Chevrolet Performance Design Studio zmierzających do ugruntowania szóstej generacji samochodu w historii.

 

Edycja kolekcjonerska ZL1 z silnikiem LT4 o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte – pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki. ZL1 będzie również wyposażony w przedni spojler z ZL1 1LE i tylne skrzydło z ZL1 1LE w coupe. Pasek Black Metallic ZL1, czerwone zaciski hamulców i czarne nakrętki kół dopełniają wygląd zewnętrzny. We wnętrzu wszystkich 350 pojazdów z Edycji Kolekcjonerskiej ZL1 otrzymuje plakietkę z numerem seryjnym na kierownicy, wskazującą miejsce, w którym pojazd został zbudowany w kolejności.

 

We wszystkich wersjach edycje kolekcjonerskie Camaro otrzymują unikalną plakietkę z napisem na przednim błotniku, która integruje panterę z literą „R” oraz panterę na plakietce na kierownicy. Te wersje Camaro są również wyposażone w specjalne dywaniki z wytrawionym laserowo aluminiowym logo Edycji Kolekcjonerskiej i wyjątkowymi czarnymi wykończeniami wnętrza.

 

Właściciele Camaro ZL1 Collector’s Edition otrzymają również wykonany na zamówienie zegarek Canfield Sport 45 mm od Shinola upamiętniający edycję kolekcjonerską, z wpisanym numerem seryjnym, który odpowiada numerowi na plakietce na kierownicy ich pojazdu. Starannie wykonana, aby nieść tę samą ebonizowaną obecność, co edycja kolekcjonerska Camaro 2024, ta nadająca się do noszenia pamiątka zawiera motywy Camaro i pantery, od grawerowanego paska zegarka po logo Camaro umieszczone na tarczy zegarka.Pierwsze w pełni elektryczne BMW i4
Elektryczne | 18.03.21

Pierwsze w pełni elektryczne BMW i4

Na dorocznej konferencji BMW Group zaprezentowano nadchodzące BMW i4. Zobacz wideo i zdjęcia.

Honda e. Samochód elektryczny nowej generacji
Elektryczne | 24.11.20

Honda e. Samochód elektryczny nowej generacji

Honda wprowadza na rynek swój pierwszy model z napędem elektrycznym.

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD
Elektryczne | 20.04.21

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD

Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu.