Wiadomości | 10.01.23

Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide

Continental prezentuje zakrzywiony wyświetlacz z niewidocznym panelem sterowania i innowacyjnymi rozwiązaniami do identyfikacji kierowcy.


Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide

Podczas targów Consumer Electronics Show 2023 (CES) w Las Vegas firma technologiczna Continental (również producent wysokiej jakości opon) zaprezentowała zakrzywiony wyświetlacz z niewidocznym panelem sterowania i innowacyjnymi rozwiązaniami do identyfikacji kierowcy.

 

„Ultrawide” odnosi się do szerokości 1,29 metra, zakrzywionej od jednego słupka A do drugiego. 47,5-calowy wyświetlacz TFT jest podświetlany przez ponad 3000 diod LED na obszarze aktywnym o wymiarach 7680 na 660 pikseli. Matrycowe podświetlenie zapewnia doskonałą jakość obrazu o wysokim kontraście, a także oferuje możliwość przyciemnienia poszczególnych obszarów ekranu, które nie są potrzebne. Ta technologia lokalnego przyciemniania oszczędza energię i poprawia czytelność.

 

Zakrzywiony wyświetlacz od słupka do słupka to ekran kierowcy, centralny i pasażera w jednym. Oferuje producentom pojazdów wysoki poziom swobody projektowania w celu stworzenia futurystycznego, wysokiej klasy kokpitu i wyświetlania treści na jednolitej powierzchni ekranu. Zakrzywiona powierzchnia o promieniu 4200 milimetrów harmonijnie integruje się z przodem pojazdu, zapewniając, że użytkownik widzi odległe obszary ekranu, zapewniając pełne i relaksujące wrażenia. Koncepcja obsługi opiera się na niewidocznym wyświetlaczu, który na żądanie staje się doskonale widoczny i umożliwia wygodne i bezpieczne sterowanie. Masowa produkcja zakrzywionego wyświetlacza ultrawide planowana jest na 2025 rok.Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa GX
Premiery | 09.06.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa GX

Lexus zaprezentował całkowicie nowego GX podczas światowej premiery w Austin w Teksasie w USA. Pojazd ma być stopniowo wypuszczany w różnych regionach, począwszy od końca 2023 roku.

Premiera Nissana Patrol NISMO
Premiery | 01.04.21

Premiera Nissana Patrol NISMO

Odważna konstrukcja, sprawdzona w wyścigach inżynieria i na nowo zdefiniowanej aerodynamice zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.

Podsumowanie Dni Elektryfikacji w salonie Carolina Toyota Bielsko
Wiadomości | 25.08.22

Podsumowanie Dni Elektryfikacji w salonie Carolina Toyota Bielsko

Corolla Cross, RAV4, bZ4X a może Mirai, który z modeli cieszył się największym zainteresowaniem? Który z napędów jest najbardziej atrakcyjny i jakie są terminy odbioru samochodów?