Wiadomości | 10.01.23

Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide

Continental prezentuje zakrzywiony wyświetlacz z niewidocznym panelem sterowania i innowacyjnymi rozwiązaniami do identyfikacji kierowcy.


Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide

Podczas targów Consumer Electronics Show 2023 (CES) w Las Vegas firma technologiczna Continental (również producent wysokiej jakości opon) zaprezentowała zakrzywiony wyświetlacz z niewidocznym panelem sterowania i innowacyjnymi rozwiązaniami do identyfikacji kierowcy.

 

„Ultrawide” odnosi się do szerokości 1,29 metra, zakrzywionej od jednego słupka A do drugiego. 47,5-calowy wyświetlacz TFT jest podświetlany przez ponad 3000 diod LED na obszarze aktywnym o wymiarach 7680 na 660 pikseli. Matrycowe podświetlenie zapewnia doskonałą jakość obrazu o wysokim kontraście, a także oferuje możliwość przyciemnienia poszczególnych obszarów ekranu, które nie są potrzebne. Ta technologia lokalnego przyciemniania oszczędza energię i poprawia czytelność.

 

Zakrzywiony wyświetlacz od słupka do słupka to ekran kierowcy, centralny i pasażera w jednym. Oferuje producentom pojazdów wysoki poziom swobody projektowania w celu stworzenia futurystycznego, wysokiej klasy kokpitu i wyświetlania treści na jednolitej powierzchni ekranu. Zakrzywiona powierzchnia o promieniu 4200 milimetrów harmonijnie integruje się z przodem pojazdu, zapewniając, że użytkownik widzi odległe obszary ekranu, zapewniając pełne i relaksujące wrażenia. Koncepcja obsługi opiera się na niewidocznym wyświetlaczu, który na żądanie staje się doskonale widoczny i umożliwia wygodne i bezpieczne sterowanie. Masowa produkcja zakrzywionego wyświetlacza ultrawide planowana jest na 2025 rok.Rimac Nevera, najszybszy na świecie
Elektryczne | 17.11.22

Rimac Nevera, najszybszy na świecie

Rekordowy Rimac Nevera osiąga 412 km/h, stając się najszybszym produkowanym samochodem elektrycznym na świecie.

Rozpoczęcie produkcji Audi Q4 e-tron
Wiadomości | 23.03.21

Rozpoczęcie produkcji Audi Q4 e-tron

W pełni elektryczny kompaktowy model jest pierwszym elektrycznym SUV-em produkowanym przez Audi w Niemczech.

Usportowione kombi i pięciodrzwiowy hatchback. GSe jako submarka Opla powraca!
Wiadomości | 06.10.22

Usportowione kombi i pięciodrzwiowy hatchback. GSe jako submarka Opla powraca!

Firma Opel opublikowała dziś kolejne informacje oraz zdjęcia pierwszych nowych modeli GSe, Astry GSe i Astry Sports Tourer GSe.