Concept Cars | 17.12.21

Citroen My Ami Buggy Concept

My Ami Buggy to samochód koncepcyjny wymyślony przez zabawę, który każde dziecko w wieku od 14 do 77 lat chciałoby dodać do swojej świątecznej listy.

Citroën My Ami Buggy Concept to wyzwolona i charakterystyczna ilustracja obiektu zaprojektowanego, aby cieszyć się wolnym czasem w nowy sposób – pioniera w ekstrawertycznym, kolorowym i muskularnym stylu, który wciąż stara się pozostać bardzo prosty i funkcjonalny. Zespoły Citroëna stworzyły całkowicie wyzwoloną Ami, skierowaną do wszystkich, którzy szukają elektrycznego, łatwego w obsłudze pojazdu o silnej osobowości, emanującego niesamowitym charakterem.

 

Citroën My Ami Buggy Concept to zaproszenie dla wszystkich fanów niezależności, którzy na czas podróży będą mogli zobaczyć siebie jako poszukiwaczy przygód na drogach lub plażach. My Ami Buggy Concept oferuje pojazd rekreacyjny na weekendy, wakacje nad morzem lub na wsi, który zachwyci użytkowników swoją praktycznością. Model z elektrycznym trybem trakcji, który pozwala na bezgłośne i bezemisyjne poruszanie się, oferując przyjemność z jazdy na napędzie elektrycznym, wzmocnioną brakiem drzwi, aby podróżować całkowicie zanurzoną w otoczeniu i skąpaną w świetle dzięki panoramicznemu dachowi.

 

„My Ami Buggy to propozycja zgodna z filozofią Ami, która nie jest samochodem. Dlatego szukaliśmy inspiracji w świecie gier konstrukcyjnych dla zabawy i funkcjonalności, wzornictwa przemysłowego dla ergonomii i estetyki, obejmującego przedmioty codziennego użytku (meble, oświetlenie itp.) oraz modne dodatki (trampki, sprzęt sportowy, okulary itp.). ). Na przykład proste, wytłaczane kształty uchwytów na aparat i smartfony zostały zainspirowane pracą projektantów, którzy w drugiej połowie ubiegłego wieku stworzyli podstawowe i ponadczasowe przedmioty użytkowe. My Ami Buggy Concept musiał być funkcjonalny i prosty, w najczystszym duchu ikonicznych i współczesnych obiektów przemysłowych.”

Samuel Pericles, projektant My Ami BuggyGeneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania
Wiadomości | 26.05.20

Geneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania

W 2021 roku sytauacja może się powtórzyć poraz drugi z rzędu w ponad stuletniej historii targów. Ze względu na okoliczności powstaje pytanie: Czy Geneva Motor Show 2021 się odbędzie?

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar
MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.

Ford Mustang Cobra Jet 1400. W pełni elektryczny dragster
Premiery | 23.04.20

Ford Mustang Cobra Jet 1400. W pełni elektryczny dragster

Po raz pierwszy w historii Ford Performance wprowadza unikatowego, fabrycznego wyścigowego dragstera Mustanga Cobra Jet 1400 z całkowicie elektrycznym napędem. Ten jedyny w swoim rodzaju wyścigowy dragster wytwarza potężną moc 1400 koni mechanicznych i miażdżący moment obrotowy 1491 Nm. Bezszelestnie oraz bez kropli paliwa pokona ćwierć mili poniżej 8 sekund przy prękości ponad 170 km/h.