Premiery | 19.04.23

Całkowicie nowy luksusowy SUV Lincoln Nautilus

Najnowszy model marki zadebiutował z udoskonaloną stylistyką, dostępnym hybrydowym układem napędowym i nowymi funkcjami łączności, w tym technologią bezdotykowego wspomagania kierowcy.

Marka Lincoln podnosi pojęcie sanktuarium dzięki luksusowemu SUV-owi średniej wielkości nowej generacji. Charakterystyczny i imponujący wygląd zewnętrzny odzwierciedla oblicze Nautilusa, podczas gdy przeprojektowane wnętrze maksymalizuje przestrzeń. Wewnątrz Nautilus prezentuje płynną, poziomą tablicę przyrządów zintegrowaną z immersyjnym wyświetlaczem – największym w swojej klasie – wprowadzając nowe poziomy łączności i personalizacji.

 

Nautilus został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o młodszych, globalnych klientach marki, oferując im wybór technologii, wzornictwa i układów napędowych w zależności od ich potrzeb i stylu życia – wprowadzając projekt marki w bardziej dynamiczną, cyfrową przestrzeń. Na zewnątrz Nautilus ma dynamiczny, nowy wygląd zewnętrzny i całkowicie nowe reflektory LED.


Na drodze Nautilus oferuje najbardziej standardowe funkcje zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS) i jest jednym z pierwszych pojazdów w swojej klasie z dostępną funkcją bezdotykowej jazdy po autostradzie. Asystent zmiany pasa ruchu umożliwia Nautilusowi dokonanie zmiany pasa ruchu bez użycia rąk. 

 

Całkowicie nowy Nautilus zaoferuje klientom wybór dwóch jednostek napędowych dostosowanych do ich stylu życia – 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem oraz hybrydowy układ napędowy. Standardowy 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o docelowej mocy 250 koni mechanicznych i ośmiu-szybkościach automatycznej skrzyni biegów.

 

Wraz ze wzrostem popularności hybrydowych układów napędowych, Nautilus będzie oferował 2,0-litrowy turbodoładowany silnik hybrydowy (HEV) dostępny we wszystkich wersjach wyposażenia i ma osiągnąć łączną moc systemową 310 KM. Nowy 2,0-litrowy turbodoładowany silnik hybrydowy będzie współpracował z bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW.

 

Aby uzyskać charakterystyczną ślizgową jazdę, Nautilus jest wyposażony w adaptacyjne zawieszenie i zestaw czujników, które stale monitorują ruch pojazdu, ruchy nadwozia, kierowanie, przyspieszanie i hamowanie. Dodatkowo Nautilus oferuje pięć standardowych trybów jazdy – normalny, oszczędny, ekscytujący, śliski i głęboki – każdy z nich jest w pełni zintegrowany, dzięki czemu klienci mogą bez wysiłku wybrać tryb.


Całkowicie nowy globalny Nautilus pojawi się w salonach w Ameryce Północnej na początku 2024 roku.Bolid W12 w 33 sekundy
MotorSport | 24.03.21

Bolid W12 w 33 sekundy

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, przed wyruszeniem na tor otwierający sezon F1 2021 w Bahrajnie. Wideo.

Audi prezentuje w Chinach projekt bolidu Formuły 1
MotorSport | 18.04.23

Audi prezentuje w Chinach projekt bolidu Formuły 1

Od 2026 roku, z własnym zespołem fabrycznym i jednostką napędową opracowaną w Niemczech, cztery pierścienie będą startować w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1.

Nowe Renault Clio, ulubiony samochód Francji
Premiery | 18.04.23

Nowe Renault Clio, ulubiony samochód Francji

Renault Clio jest nieprzerwanym hitem od swojej premiery w 1990 roku. Do tej pory sprzedano ich 16 milionów na całym świecie i stał się międzynarodowym bestsellerem.