Concept Cars | 09.06.22

Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar

Cadillac zaprezentował dzisiaj Project GTP Hypercar, będący zapowiedzią prototypowego samochodu wyścigowego trzeciej generacji amerykańskiej marki luksusowej.

W 2023 roku Cadillac weźmie udział w mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship oraz w długodystansowych mistrzostwach świata FIA, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

 

„Cadillac ponownie będzie rywalizował na światowej scenie wyścigowej i wszyscy jesteśmy podekscytowani powrotem do Le Mans po 20 latach” – powiedział wiceprezes Global Cadillac Rory Harvey. „Biorąc udział w mistrzostwach IMSA i WEC w 2023 r., Cadillac Racing ma okazję zademonstrować swoje możliwości, kunszt i technologię”.

 

Opracowany przez Cadillac Design, Cadillac Racing i Dallara projekt GTP Hypercar zawiera kluczowe cechy projektowe marki. Elementy dziedzictwa marki, takie jak pionowe oświetlenie i pływające ostrza, są obecne w całym i łączą Project GTP Hypercar z przyszłością Cadillaca.

 

„Projekt GTP Hypercar to wyjątkowe połączenie formy i funkcji oraz ukazuje przyszłą estetykę wydajności Cadillaca” — powiedział Chris Mikalauskas, główny projektant kreatywny w firmie Cadillac. „Mamy jeszcze wiele do zrobienia, od nadchodzącego samochodu wyścigowego po niesamowite pojazdy produkcyjne”.

 

Od 2017 roku Cadillac rywalizuje w czołówce amerykańskich wyścigów samochodów sportowych w mistrzostwach producentów IMSA, zdobywając liczne zwycięstwa, podium i mistrzostwa w Cadillacu DPi-V.R.

Nowy samochód wyścigowy będzie napędzany całkowicie nowym silnikiem DOHC V-8 o pojemności 5,5 l, który będzie sparowany ze wspólnym systemem hybrydowym LMDh.

Samochód wyścigowy rozpocznie testy na torze latem tego roku i pierwszy wyścig w Rolex 24 w Daytona w 2023 roku.Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku
Wiadomości | 08.05.20

Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku

Druga para oczu dla twojego bezpieczeństwa. Nowa KIA sorento została wyposażona w nowy wyświetlacz cyfrowy, który został połączony z kamerą w lusterku bocznym, powodując eliminację martwego pola.

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski
Wiadomości | 07.10.21

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski

Nazwa nawiązuje do pierwszych rowerów wspólnie wyprodukowanych przez założycieli firmy Václava Laurina i Václava Klementa.

Lucid Motors przedstawia Lucid Air, najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy sedan elektryczny na świecie
Premiery | 10.09.20

Lucid Motors przedstawia Lucid Air, najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy sedan elektryczny na świecie

Lucid Air oferuje nowe standardy w zakresie innowacji, osiągów, luksusu i zrównoważonego rozwoju pojazdów elektrycznych z pełną gamą modeli zaczynających się poniżej 80 000 USD