Concept Cars | 09.06.22

Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar

Cadillac zaprezentował dzisiaj Project GTP Hypercar, będący zapowiedzią prototypowego samochodu wyścigowego trzeciej generacji amerykańskiej marki luksusowej.

W 2023 roku Cadillac weźmie udział w mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship oraz w długodystansowych mistrzostwach świata FIA, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

 

„Cadillac ponownie będzie rywalizował na światowej scenie wyścigowej i wszyscy jesteśmy podekscytowani powrotem do Le Mans po 20 latach” – powiedział wiceprezes Global Cadillac Rory Harvey. „Biorąc udział w mistrzostwach IMSA i WEC w 2023 r., Cadillac Racing ma okazję zademonstrować swoje możliwości, kunszt i technologię”.

 

Opracowany przez Cadillac Design, Cadillac Racing i Dallara projekt GTP Hypercar zawiera kluczowe cechy projektowe marki. Elementy dziedzictwa marki, takie jak pionowe oświetlenie i pływające ostrza, są obecne w całym i łączą Project GTP Hypercar z przyszłością Cadillaca.

 

„Projekt GTP Hypercar to wyjątkowe połączenie formy i funkcji oraz ukazuje przyszłą estetykę wydajności Cadillaca” — powiedział Chris Mikalauskas, główny projektant kreatywny w firmie Cadillac. „Mamy jeszcze wiele do zrobienia, od nadchodzącego samochodu wyścigowego po niesamowite pojazdy produkcyjne”.

 

Od 2017 roku Cadillac rywalizuje w czołówce amerykańskich wyścigów samochodów sportowych w mistrzostwach producentów IMSA, zdobywając liczne zwycięstwa, podium i mistrzostwa w Cadillacu DPi-V.R.

Nowy samochód wyścigowy będzie napędzany całkowicie nowym silnikiem DOHC V-8 o pojemności 5,5 l, który będzie sparowany ze wspólnym systemem hybrydowym LMDh.

Samochód wyścigowy rozpocznie testy na torze latem tego roku i pierwszy wyścig w Rolex 24 w Daytona w 2023 roku.Wirtualny spacer z marką Volkswagen podczas targów w Genewie
Wiadomości | 10.04.20

Wirtualny spacer z marką Volkswagen podczas targów w Genewie

Po odwołaniu tegorocznej wystawy samochodowej w Genewie (GIMS 2020), marka Volkswagen zdecydowała się udostępnić projekt własnego stoiska w internecie.

Potężna Toyota Tundra nowej generacji
Premiery | 20.09.21

Potężna Toyota Tundra nowej generacji

Całkowicie nowa Toyota Tundra wywodzi się z linii samochodów ciężarowych i SUV-ów zakorzenionych w jakości, trwałości i niezawodności. Ciężarówka zbudowana ponad status quo.

Nowy GMC Sierra najbardziej luksusowy i zaawansowany pickup marki
Wiadomości | 22.10.21

Nowy GMC Sierra najbardziej luksusowy i zaawansowany pickup marki

GMC przedstawia całkowicie nowe technologie, stylizację wnętrza oraz odświeżony wygląd zewnętrzny swojej najbardziej luksusowej serii modelowej w historii.