Super Cars | 24.12.22

Bertone GB110 Hypercar światowa premiera online

Na 110-lecie firmy, włoska marka motoryzacyjna przedstawia pierwszą limitowaną edycję swojego hipersamochodu, który będzie zasilany paliwem wykonanym z odpadów z tworzyw sztucznych.

Bertone, jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich sukcesów w historii motoryzacji, kontynuuje swoje dziedzictwo. Pierwszy z serii hipersamochodów z limitowanej edycji, GB110. Firma obchodzi rocznicę 110. urodzin i początek nowej ery dla Bertone.

 

GB110 to najnowocześniejszy hipersamochód z limitowanej edycji, zaprojektowany z myślą o zapierających dech w piersiach osiągach jednocześnie oddając hołd pionierskim projektom Bertone z lat 50-tych i 70-tych. 1100 KM i maksymalny moment obrotowy 1100 Nm oraz unikalna konstrukcja GB110 ma być motoryzacyjnym dziełem sztuki. Wyprodukowane zostaną tylko 33 sztuki.

 


Bertone jest powszechnie uznawany za twórcę słynnych samochodów sportowych, takich jak Lamborghini Countach, Alfa Romeo Montreal, Aston Martin DB2/4 Bertone Spider i Lamborghini Miura. Poza projektowaniem niektóre z najbardziej kultowych pojazdów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, Bertone zaprojektował również wiele samochodów masowych z przełomowymi projektami dla wiodących producentów samochodów. Oprócz stylizacji samochodów, Bertone w całej swojej historii produkował również samochody, od luksusowych pojazdów produkowanych w latach 20-tych i 30-tych do późniejszych modeli masowych w latach 70-tych i 80-tych, aż do 2000 roku. W ostatnich latach marka leżała uśpiona. Teraz jest reaktywowana i odkrywana na nowo. GB110 to pierwszy z serii ultra high-endowych samochodów sportowych firmy Bertone z limitowanej edycji.

 

GB110 to pierwszy hipersamochód, który będzie zasilany paliwem wyprodukowanym z odpadów z tworzyw sztucznych. Bertone współpracuje z firmą Select Fuel, która opracowała opatentowaną technologię przekształcać materiały poliwęglanowe w paliwo odnawialne.W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów
Wiadomości | 24.10.23

W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów "by-wire". Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Odkryj świat systemów "by-wire" w samochodach - przyszłość hamowania i sterowania dla nowej ery motoryzacji.

Rezvani Motors podało datę premiery swojego kuloodpornego SUV-a VENGEANCE
Wiadomości | 17.01.23

Rezvani Motors podało datę premiery swojego kuloodpornego SUV-a VENGEANCE

Stworzony ze świata gier wideo, model inspirowany militariami, jeden z najbardziej wyjątkowych SUV-ów zostanie po raz pierwszy pokazany na żywo.

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód
Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.