Super Cars | 24.12.22

Bertone GB110 Hypercar światowa premiera online

Na 110-lecie firmy, włoska marka motoryzacyjna przedstawia pierwszą limitowaną edycję swojego hipersamochodu, który będzie zasilany paliwem wykonanym z odpadów z tworzyw sztucznych.

Bertone, jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich sukcesów w historii motoryzacji, kontynuuje swoje dziedzictwo. Pierwszy z serii hipersamochodów z limitowanej edycji, GB110. Firma obchodzi rocznicę 110. urodzin i początek nowej ery dla Bertone.

 

GB110 to najnowocześniejszy hipersamochód z limitowanej edycji, zaprojektowany z myślą o zapierających dech w piersiach osiągach jednocześnie oddając hołd pionierskim projektom Bertone z lat 50-tych i 70-tych. 1100 KM i maksymalny moment obrotowy 1100 Nm oraz unikalna konstrukcja GB110 ma być motoryzacyjnym dziełem sztuki. Wyprodukowane zostaną tylko 33 sztuki.

 


Bertone jest powszechnie uznawany za twórcę słynnych samochodów sportowych, takich jak Lamborghini Countach, Alfa Romeo Montreal, Aston Martin DB2/4 Bertone Spider i Lamborghini Miura. Poza projektowaniem niektóre z najbardziej kultowych pojazdów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, Bertone zaprojektował również wiele samochodów masowych z przełomowymi projektami dla wiodących producentów samochodów. Oprócz stylizacji samochodów, Bertone w całej swojej historii produkował również samochody, od luksusowych pojazdów produkowanych w latach 20-tych i 30-tych do późniejszych modeli masowych w latach 70-tych i 80-tych, aż do 2000 roku. W ostatnich latach marka leżała uśpiona. Teraz jest reaktywowana i odkrywana na nowo. GB110 to pierwszy z serii ultra high-endowych samochodów sportowych firmy Bertone z limitowanej edycji.

 

GB110 to pierwszy hipersamochód, który będzie zasilany paliwem wyprodukowanym z odpadów z tworzyw sztucznych. Bertone współpracuje z firmą Select Fuel, która opracowała opatentowaną technologię przekształcać materiały poliwęglanowe w paliwo odnawialne.Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych
Wiadomości | 14.11.23

Ekstremalnie szybkie ładowanie samochodów elektrycznych

Polestar współpracuje z StoreDot, aby wprowadzić do produkcji technologię (XFC), która zapewnia zasięg 160 km w zaledwie pięć minut ładowania, można go zintegrować z już dostępnymi formatami akumulatorów.

Dacia Bigster Concept
Concept Cars | 14.01.21

Dacia Bigster Concept

Prezentacja Bigster Concept otwiera nowe horyzonty dla Dacii w segmencie C.

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora
Wiadomości | 29.09.20

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora

Pierwszy samochód specjalnie opracowany i zaprojektowany dla CUPRY, który będzie dostępny z szeroką gamą do siedmiu silników, w tym z wersjami hybrydowymi typu plug-in.