Super Cars | 11.08.21

Amerykańsko-chiński hipersamochód HONGQI S9 wyprodukowany we Włoszech

Silk-FAW Automotive wybiera Włochy do debiutu hipersamochodu za 1,8 mln USD z 1400-konnym silnikiem. Model S9 zostanie zaprezentowany podczas Milan Design Week.

Z maksymalną prędkością ponad 400 kilometrów na godzinę, wydajnością hybrydową i przyspieszeniem 0-100 kilometrów w 1,9 sekundy, Hongqi S9 to narodziny najwyższej klasy. Hongqi S9 to połączenie technologii i sztuki, zbieżność klasyki i innowacyjności, połączenie Wschodu i Zachodu. Model S9 będzie korzystał z nowo opracowanego 4,0-litrowego silnika benzynowego V-8 o mocy około 880 KM, z elektrycznym turbodoładowaniem. Dwa silniki elektryczne zwiększają jego moc do około 1400 KM.


Amerykańsko-chiński startup Silk-FAW zadebiutuje produkcyjną wersję swojego hybrydowego hipersamochodu typu plug-in S9 podczas Milan Design Week na początku września (4 września). Wcześniej model S9 pokazano podczas kwietniowego salonu samochodowego w Szanghaju. Oczekuje się, że S9 będzie miał około 1400 KM i kosztować około 1,5 miliona euro (1,8 miliona dolarów). Hongqi S9 to przebudzenie innowacji z Chin. Nie tylko ulepszając to, co zostało zrobione wcześniej, ale przesuwając granice aerodynamiki i architektury, aby stworzyć hipersamochód bez precedensu dzięki aeroDESIGN.

 

Długi ogon, zaawansowany kokpit, rama przestrzenna pod szybą, spojler o zmiennej geometrii, tylne światła odprowadzające powietrze i innowacyjne wloty powietrza z włókna węglowego, płynnie zintegrowane z każdym reflektorem, przenoszą powietrze chłodzące do silnika, zapewniając maksymalną wydajność aerodynamiczną.
S9 zostanie zbudowany w nowej fabryce spółki joint venture we włoskiej tak zwanej „Motor Valley” w Reggio Emilia. Zakład będzie znajdował się 44 km na północny zachód od Maranello, gdzie ma siedzibę Ferrari, i 51 km na zachód od siedziby Lamborghini w Sant'Agata Bolognese. W okolicy działa również luksusowa marka Maserati i producent motocykli Ducati.


Silk EV, międzynarodowa firma zajmująca się inżynierią i projektowaniem samochodów, oraz FAW, największy chiński producent motoryzacyjny, utworzyły spółkę Silk-FAW Joint Venture, aby opracować serię ultraluksusowych, wysokowydajnych, nowych pojazdów sportowych. W tym celu zatrudniła byłych dyrektorów Ferrari i Lamborghini, aby pomóc firmie budować i sprzedawać samochody, które będą rywalizować z supersamochodami najbardziej znanych marek na świecie.

 

To pierwsza inwestycja między Chinami a Włochami w segmentach samochodów super premium i premium. Łącząc najlepsze możliwości Chin i Włoch, Silk-FAW to międzynarodowe przedsięwzięcie z globalnymi zasobami, łączące włoski design, inżynierię i innowacyjność z potęgą chińskiego rynku motoryzacyjnego, technologii i przemysłu. Silk-FAW planuje wprowadzić na rynek nowe, w pełni elektryczne i hybrydowe, luksusowe modele w ramach serii Hongqi „S”.Buick Envision 2021 wzmacnia ofertę SUV-ów klasy premium
Wiadomości | 30.05.20

Buick Envision 2021 wzmacnia ofertę SUV-ów klasy premium

Uderzający nowy projekt i wykończenie dla klientów, którzy poszukują stylizacji i wyrafinowania, będą mieli kolejny wybór, gdy Buick Envision 2021 pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross
Premiery | 09.07.20

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross

Toyota prezentuje w Tajlandii nowego kompaktowego SUV-a Corolla Cross, o sile i funkcjonalności całej gamy modelowej Corolli. Światowa premiera modelu odbyła się dziś w Tajlandii, gdzie rozpoczęła się również sprzedaż tego modelu a następnie zostanie rozszerzona na coraz większą liczbę innych rynków. Zobacz wideo z premiery.

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato
Premiery | 29.06.21

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato

Ducato kończy 40 lat i świętuje tę rocznicę jako lider rynku, stając się najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem dostawczym w Europie w 2020 roku.