MotorSport | 08.02.21

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku

Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnej Strzały.

Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team ma przyjemność ogłosić, że obecny Mistrz Świata Konstruktorów Formuły 1 i aktualny Mistrz Świata Kierowców F1 będą kontynuować współpracę w 2021 roku. Zespół Mercedesa i Lewis uzgodnili nowy kontrakt, który obejmie jeden z Najbardziej udana współpraca w historii sportu jest kontynuowana przez dziewiąty sezon z rzędu.

 

Znaczna część nowej umowy opiera się na wspólnym zobowiązaniu do większej różnorodności i integracji w sportach motorowych, które podjęli w zeszłym roku Lewis i Mercedes. Przyjmie to formę wspólnej fundacji charytatywnej, której misją będzie wspieranie większej różnorodności i integracji we wszystkich jej formach w sporcie motorowym.

 

Lewis zadebiutował w F1 w zespole McLaren, zajmującym się silnikami Mercedesa F1, w 2007 roku i we wszystkich swoich 266 Grand Prix był napędzany silnikami Mercedes-Benz. Dołączył do zespołu Mercedesa w 2013 roku i od tego czasu wygrał 74 wyścigi F1, a także sześć mistrzostw kierowców z zespołem Mercedes-AMG Petronas F1. W 2020 roku pobił rekord zwycięstw Michaela Schumachera i jest teraz rekordzistą wszechczasów w wyścigach Formuły 1.Kia EV6 z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2022
Wiadomości | 01.03.22

Kia EV6 z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2022

W finale konkursu Car of the Year 2022 Kia EV6 pokonała znakomitych konkurentów, jak Renault Mégane E-Tech, Hyundai IONIQ 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E i Cupra Born.

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji
Premiery | 15.09.22

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji

Ford po raz kolejny budzi emocje w sercach miłośników samochodów sportowych na całym świecie wprowadzając na rynek zupełnie nowego Forda Mustanga.

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse
Wiadomości | 27.10.21

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Stellantis ogłasza wprowadzenie nowej generacji pojazdów, które mają wejść do produkcji w historycznej fabryce Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji.