MotorSport | 08.02.21

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku

Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnej Strzały.

Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team ma przyjemność ogłosić, że obecny Mistrz Świata Konstruktorów Formuły 1 i aktualny Mistrz Świata Kierowców F1 będą kontynuować współpracę w 2021 roku. Zespół Mercedesa i Lewis uzgodnili nowy kontrakt, który obejmie jeden z Najbardziej udana współpraca w historii sportu jest kontynuowana przez dziewiąty sezon z rzędu.

 

Znaczna część nowej umowy opiera się na wspólnym zobowiązaniu do większej różnorodności i integracji w sportach motorowych, które podjęli w zeszłym roku Lewis i Mercedes. Przyjmie to formę wspólnej fundacji charytatywnej, której misją będzie wspieranie większej różnorodności i integracji we wszystkich jej formach w sporcie motorowym.

 

Lewis zadebiutował w F1 w zespole McLaren, zajmującym się silnikami Mercedesa F1, w 2007 roku i we wszystkich swoich 266 Grand Prix był napędzany silnikami Mercedes-Benz. Dołączył do zespołu Mercedesa w 2013 roku i od tego czasu wygrał 74 wyścigi F1, a także sześć mistrzostw kierowców z zespołem Mercedes-AMG Petronas F1. W 2020 roku pobił rekord zwycięstw Michaela Schumachera i jest teraz rekordzistą wszechczasów w wyścigach Formuły 1.Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha
Super Cars | 18.02.23

Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha

Niemiecka inżynieria i precyzja połączone z amerykańską pomysłowością i pasją. Czy słyszałeś już o modelu Smit Oletha Coupe?

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy
Wiadomości | 04.06.21

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy

Ekstremalna szkoła jazdy w terenie. Cztery lokalizacje. Teksas, MOAB w Utah, Las Vegas Nevada oraz w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych.

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz
Premiery | 09.03.22

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz

Volkswagen prezentuje nowe ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo podczas dzisiejszej premiery w Hamburgu.