Premiery | 30.03.21

Światowa premiera modelu Kia EV6

EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV skonstruowany na nowej platformie podłogowej.

Nowa Kia EV6 zapewnia duży zasięg, bezemisyjną moc, ultraszybkie ładowanie 800 V i charakterystyczną stylistykę na rynku crossoverów SUV. EV6 to pierwszy samochód Kia oparty na nowej, dedykowanej platformie firmy przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami (BEV).

 

Ten pionierski crossover - pierwszy dedykowany BEV wprowadzony na rynek w ramach nowej filozofii projektowania Kia „Opposites United” - prezentuje zorientowaną na przyszłość konstrukcję pojazdu elektrycznego, charakteryzującą się zaawansowanymi technologicznie detalami. Jest zasilany wyłącznie energią elektryczną, z możliwością wyboru wielu konfiguracji układu napędowego o dużym zasięgu i zerowej emisji. Możliwość ładowania 800 V oznacza, że ??EV6 może naładować akumulator od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut, podczas gdy wersja GT, zaprojektowana tak, aby inspirować konsumentów ekscytującą wydajnością jazdy, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy dzięki prędkość maksymalna 260 km/h.

 

EV6 jest pierwszym dedykowanym pojazdem typu BEV wyprodukowanym przez Kia przy użyciu całkowicie nowej platformy modułowej Electric-Global (E-GMP) i stanowi pierwszą część przejścia Kia do nowej ery elektryfikacji pod nowym hasłem marki: „Ruch, który inspiruje ”. Rozpoczyna również średnio- i długoterminową strategię dotyczącą pojazdów typu BEV, pojazdów hybrydowych typu plug-in (PHEV) i hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), które mają stanowić 40% całkowitej sprzedaży Kia do 2030 r. te przyjazne dla środowiska modele. W ramach tego Kia zamierza zwiększyć sprzedaż BEV do 880 000 pojazdów w 2030 r. I zostać czołowym światowym sprzedawcą. Kia planuje wzmocnić swoją ofertę pojazdów elektrycznych o 11 nowych modeli BEV do 2026 r. - siedem zbudowanych na architekturze E-GMP i cztery pochodne pojazdy elektryczne oparte na istniejących modelach.MINI Electric Pacesetter jedzie na Brooklyn jako oficjalny samochód bezpieczeństwa
Tuning | 09.07.21

MINI Electric Pacesetter jedzie na Brooklyn jako oficjalny samochód bezpieczeństwa

Koncept MINI został zatwierdzony jako oficjalny samochód bezpieczeństwa sezonu 2021 FIA Formuły E.

Nowa Alfa Romeo MILANO
Premiery | 10.04.24

Nowa Alfa Romeo MILANO

Sportowy charakter, cecha, która wyróżnia Alfę Romeo od 1910 roku, kompaktowe wymiary i włoski styl rozpoznawalne już od pierwszego wejrzenia.

Lotus Eletre, wkrótce wszystkiego się dowiemy
Wiadomości | 19.10.22

Lotus Eletre, wkrótce wszystkiego się dowiemy

Lotus Cars, producent samochodów sportowych i hipersamochodów z siedzibą w Wielkiej Brytanii podał datę prezentacji szczegółów dotyczących modelu Eletre.