Premiery | 30.03.21

Światowa premiera modelu Kia EV6

EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV skonstruowany na nowej platformie podłogowej.

Nowa Kia EV6 zapewnia duży zasięg, bezemisyjną moc, ultraszybkie ładowanie 800 V i charakterystyczną stylistykę na rynku crossoverów SUV. EV6 to pierwszy samochód Kia oparty na nowej, dedykowanej platformie firmy przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami (BEV).

 

Ten pionierski crossover - pierwszy dedykowany BEV wprowadzony na rynek w ramach nowej filozofii projektowania Kia „Opposites United” - prezentuje zorientowaną na przyszłość konstrukcję pojazdu elektrycznego, charakteryzującą się zaawansowanymi technologicznie detalami. Jest zasilany wyłącznie energią elektryczną, z możliwością wyboru wielu konfiguracji układu napędowego o dużym zasięgu i zerowej emisji. Możliwość ładowania 800 V oznacza, że ??EV6 może naładować akumulator od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut, podczas gdy wersja GT, zaprojektowana tak, aby inspirować konsumentów ekscytującą wydajnością jazdy, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy dzięki prędkość maksymalna 260 km/h.

 

EV6 jest pierwszym dedykowanym pojazdem typu BEV wyprodukowanym przez Kia przy użyciu całkowicie nowej platformy modułowej Electric-Global (E-GMP) i stanowi pierwszą część przejścia Kia do nowej ery elektryfikacji pod nowym hasłem marki: „Ruch, który inspiruje ”. Rozpoczyna również średnio- i długoterminową strategię dotyczącą pojazdów typu BEV, pojazdów hybrydowych typu plug-in (PHEV) i hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), które mają stanowić 40% całkowitej sprzedaży Kia do 2030 r. te przyjazne dla środowiska modele. W ramach tego Kia zamierza zwiększyć sprzedaż BEV do 880 000 pojazdów w 2030 r. I zostać czołowym światowym sprzedawcą. Kia planuje wzmocnić swoją ofertę pojazdów elektrycznych o 11 nowych modeli BEV do 2026 r. - siedem zbudowanych na architekturze E-GMP i cztery pochodne pojazdy elektryczne oparte na istniejących modelach.Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online
Wiadomości | 23.06.20

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online

Wprowadzony w 2017 roku Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe o sportowym, eleganckim wyglądzie. Dziś jego styl wcale się nie zestarzał i nadal jest aktualny. W katalogu brakowało jednak bardziej praktycznej wersji pojazdu. Jest to wariant Shooting Brake, oferujący większy bagażnik przy zachowaniu bardzo atrakcyjnego wyglądu.

Audi TT Roadster Final celebruje dziedzictwo oryginalnej ikony designu marki
Wiadomości | 07.11.23

Audi TT Roadster Final celebruje dziedzictwo oryginalnej ikony designu marki

Dostępna tylko jako Roadster i wykończona ekskluzywnym dla Audi lakierem perłowym Goodwood Green, który był oferowany jako kolor produkowany seryjnie dla TT Roadster pierwszej generacji.

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu

Audi, rozpoczynając w roku 1996 sprzedaż modelu A3, było niejako "założycielem" segmentu kompaktów klasy premium. Czwarta generacja tego pełnego sukcesów samochodu wchodzi właśnie na rynek.