Concept Cars | 02.03.22

Nowa era dla elektrycznych roadsterów Polestar O2 Concept Car

Nazwany Polestar O2 kabriolet z twardym dachem to wizja Polestar, która łączy osiągi z otwartym dachem i ekscytujące wrażenia z jazdy ze wszystkimi zaletami mobilności elektrycznej.

Polestar, marka samochodów wyczynowych z napędem elektrycznym, zaprezentowała nowy samochód koncepcyjny, który na nowo definiuje sportowe roadstery w erze elektrycznej. Nazwany Polestar O2 kabriolet z twardym dachem to wizja Polestar, która łączy osiągi z otwartym dachem i ekscytujące wrażenia z jazdy – ze wszystkimi zaletami mobilności elektrycznej.

 

„Polestar O2 to bohaterski samochód naszej marki” — komentuje Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar. „Otwiera drzwi do naszej sekretnej komnaty przyszłego potencjału. To przedsmak tego, co możemy zaprojektować i zaprojektować z talentem i technologią, którą posiadamy we własnym zakresie. Wygląda niesamowicie, a możliwość opuszczenia dachu i niesłyszenia silnika obiecuje wspaniałe wrażenia”.


Maximilian Missoni, szef designu Polestar, mówi: „Polestar O2 to nasza wizja nowej ery samochodów sportowych. Łącząc radość z jazdy z otwartym dachem z czystością elektrycznej mobilności, otwiera nową mieszankę emocji w samochodzie. Ale tak jak w przypadku wszystkich naszych samochodów, chodzi nam o coś więcej niż tylko sprinty po linii prostej. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero wtedy, gdy przekręcisz kierownicę”.

 

Wrażenia z jazdy Polestar O2 zostały zaprojektowane tak, aby były żywe, lekkie i pełne pewności siebie. Przewidywalność i frajda są podstawą ekscytującej, dynamicznej jazdy. Ścisła kontrola nad karoserią, wysoka sztywność i intuicyjna dynamika to nieodłączne zalety specjalnie klejonej platformy aluminiowej, która została zaadaptowana z Polestar 5, opracowanej wewnętrznie przez zespół badawczo-rozwojowy Polestar w Wielkiej Brytanii.

 

Wysoka jakość i sztywność platformy z klejonego aluminium są nastawione na zwiększoną dynamikę reakcji. Dynamika prowadzenia jest napięta również dzięki małym kątom przechyłu i dużemu tłumieniu przechyłów, a zwinność, bezpośrednia kontrola jest liniowa, z doskonałym przyrostem momentu obrotowego.


Wyraźnie powiązany z samochodem koncepcyjnym Polestar Precept, ale mający własny, wyraźny charakter, wygląd Polestar O2 pokazuje, w jaki sposób ewoluujący język projektowania Polestar można dostosować do różnych stylów nadwozia z silnym rodzinnym podobieństwem. Niskie i szerokie nadwozie o zdecydowanej sylwetce, zwarta konstrukcja kabiny 2+2, minimalne zwisy i długi rozstaw osi ucieleśniają proporcje klasycznego samochodu sportowego, ale z wyraźnie nowoczesnym, elektrycznym charakterem.

 

„Ten samochód jest miejscem spotkania technologii i sztuki, precyzji i rzeźby, o zdecydowanej, ale nie agresywnej postawie” – kontynuuje Maximilian Missoni.

 

Aerodynamika jest modyfikowana, aby zmaksymalizować zasięg dzięki ukrytym cechom konstrukcyjnym, takim jak zintegrowane kanały, które poprawiają laminarny przepływ powietrza nad kołami i bokami nadwozia, oraz tylne światła, które działają jak łopatki powietrzne, aby zmniejszyć turbulencje za samochodem.Nowa generacja KIA Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Wiadomości | 25.08.21

Nowa generacja KIA Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy

Kia Europe ujawniła pierwsze oficjalne szkice zupełnie nowego Sportage na rynek europejski. Najpopularniejszy SUV marki zaprojektowany specjalnie dla europejskich klientów.

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki
Wiadomości | 31.08.21

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki

Nowy model będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie Subaru w historii w standardzie z symetrycznym napędem na wszystkie koła.

Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.