Concept Cars | 02.03.22

Nowa era dla elektrycznych roadsterów Polestar O2 Concept Car

Nazwany Polestar O2 kabriolet z twardym dachem to wizja Polestar, która łączy osiągi z otwartym dachem i ekscytujące wrażenia z jazdy ze wszystkimi zaletami mobilności elektrycznej.

Polestar, marka samochodów wyczynowych z napędem elektrycznym, zaprezentowała nowy samochód koncepcyjny, który na nowo definiuje sportowe roadstery w erze elektrycznej. Nazwany Polestar O2 kabriolet z twardym dachem to wizja Polestar, która łączy osiągi z otwartym dachem i ekscytujące wrażenia z jazdy – ze wszystkimi zaletami mobilności elektrycznej.

 

„Polestar O2 to bohaterski samochód naszej marki” — komentuje Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar. „Otwiera drzwi do naszej sekretnej komnaty przyszłego potencjału. To przedsmak tego, co możemy zaprojektować i zaprojektować z talentem i technologią, którą posiadamy we własnym zakresie. Wygląda niesamowicie, a możliwość opuszczenia dachu i niesłyszenia silnika obiecuje wspaniałe wrażenia”.


Maximilian Missoni, szef designu Polestar, mówi: „Polestar O2 to nasza wizja nowej ery samochodów sportowych. Łącząc radość z jazdy z otwartym dachem z czystością elektrycznej mobilności, otwiera nową mieszankę emocji w samochodzie. Ale tak jak w przypadku wszystkich naszych samochodów, chodzi nam o coś więcej niż tylko sprinty po linii prostej. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero wtedy, gdy przekręcisz kierownicę”.

 

Wrażenia z jazdy Polestar O2 zostały zaprojektowane tak, aby były żywe, lekkie i pełne pewności siebie. Przewidywalność i frajda są podstawą ekscytującej, dynamicznej jazdy. Ścisła kontrola nad karoserią, wysoka sztywność i intuicyjna dynamika to nieodłączne zalety specjalnie klejonej platformy aluminiowej, która została zaadaptowana z Polestar 5, opracowanej wewnętrznie przez zespół badawczo-rozwojowy Polestar w Wielkiej Brytanii.

 

Wysoka jakość i sztywność platformy z klejonego aluminium są nastawione na zwiększoną dynamikę reakcji. Dynamika prowadzenia jest napięta również dzięki małym kątom przechyłu i dużemu tłumieniu przechyłów, a zwinność, bezpośrednia kontrola jest liniowa, z doskonałym przyrostem momentu obrotowego.


Wyraźnie powiązany z samochodem koncepcyjnym Polestar Precept, ale mający własny, wyraźny charakter, wygląd Polestar O2 pokazuje, w jaki sposób ewoluujący język projektowania Polestar można dostosować do różnych stylów nadwozia z silnym rodzinnym podobieństwem. Niskie i szerokie nadwozie o zdecydowanej sylwetce, zwarta konstrukcja kabiny 2+2, minimalne zwisy i długi rozstaw osi ucieleśniają proporcje klasycznego samochodu sportowego, ale z wyraźnie nowoczesnym, elektrycznym charakterem.

 

„Ten samochód jest miejscem spotkania technologii i sztuki, precyzji i rzeźby, o zdecydowanej, ale nie agresywnej postawie” – kontynuuje Maximilian Missoni.

 

Aerodynamika jest modyfikowana, aby zmaksymalizować zasięg dzięki ukrytym cechom konstrukcyjnym, takim jak zintegrowane kanały, które poprawiają laminarny przepływ powietrza nad kołami i bokami nadwozia, oraz tylne światła, które działają jak łopatki powietrzne, aby zmniejszyć turbulencje za samochodem.Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju
Premiery | 18.04.21

Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju

W przeddzień pierwszego dnia prasowego targów Auto Shanghai Mercedes-EQ zaprezentował w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a EQB.

Mini telewizja od Porsche
Wiadomości | 16.05.20

Mini telewizja od Porsche

Porsche poszerza swoją ofertę cyfrowej komunikacji. Po raz pierwszy producent samochodów sportowych ze Stuttgartu zaprezentuje światowej publiczności dwa nowe warianty modelu 911 na własnym internetowym kanale telewizyjnym.

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.